توافق وزرای دفاع چین و هند بر سر کاهش تنش های مرزی

به گزارش سبزا، وزارت دفاع هند اعلام نمود با طرف چینی در مورد کاهش تنش در مناطق مرزی به توافق رسیده است.

توافق وزرای دفاع چین و هند بر سر کاهش تنش های مرزی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل سبزا، وزارت دفاع هند روز شنبه خاطرنشان کرد با طرف چینی درخصوص کاهش تنش های مرزی به توافق رسیده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، این وزارتخانه پس از ملاقات وزرای دفاع هند و چین در بیانیه ای نوشت، دو طرف بر سر این که هیچ کدام نباید اقدام دیگری انجام دهند که به پیچیده شدن اوضاع یا افزایش تنش در نواحی مرزی منجر گردد به توافق رسیدند.

از آنجا که دو کشور همسایه هند و چین، یک مرز معین ندارند و تنها یک خط کنترل واقعی برای جداسازی دو قلمرو دارند که در سال 1962 بعد از جنگ میان دو کشور ایجاد شد، به همین دلیل در چندین دهه اخیر، درگیری های مرزی زیادی بین دو کشور اتفاق افتاده است.

تنش های مرزی بین چین و هند از آخرین هفته آوریل در خط کنترل مرزی در شرق منطقه لداخ روابط دو کشور را به تیرگی کشانده و دو طرف شاهد شدیدترین نزاع بین دو کشور در حدود 50 سال اخیر بودند. در درگیری های 15 ژوئن (26 خرداد)، 20 سرباز هندی کشته شدند.

دوشنبه هفته گذشته ارتش هند از تنش های تازه بین نیرو های چینی و هندی در شب 29/30 آگوست (شنبه شب و یک شنبه) اطلاع داد و علت آن را تحرکات نظامی ارتش آزادی بخش خلق چین در شرق منطقه مرزی لداخ خاطرنشان کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1094

به "توافق وزرای دفاع چین و هند بر سر کاهش تنش های مرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق وزرای دفاع چین و هند بر سر کاهش تنش های مرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید