خبرنگاران رئیس بهداشت دشتستان: با اصناف متخلف برخورد قانونی می گردد

به گزارش سبزا، بوشهر- خبرنگاران- رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان استان بوشهر گفت: ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان با اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند بشدت برخورد می نماید.

خبرنگاران رئیس بهداشت دشتستان: با اصناف متخلف برخورد قانونی می گردد

ماریا خویش دوست روز یکشنبه بیان نمود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت حفظ معیشت و اقتصاد خانواده ها کسبه و اصناف با رعایت پروتکل های بهداشتی مانع از تعطیلی محل کسب خود شوند.

وی افزود: در ایام بیماری کرونا بسکمک از بازاریان و کسبه با بازرسان شبکه بهداشت و درمان همکاری و تعامل بسیار خوبی داشتند و با رعایت پروتکل های بهداشتی به سلامت خود و شهروندان کمک کردند که جای تقدیر دارد.

خویش دوست افزود: توجه به سلامت مردم در اولویت برنامه ریزی ها واقع شده است و اصنافی که با وجود صدور اخطاریه های قبلی و آموزش کارشناسان بهداشت محیط، پروتکل های بهداشتی را برای خود و مراجعان رعایت ننمایند و سلامت شهروندان را به خطر بیندازند، تعطیل خواهند شد.

وی بیان نمود: در صورتی که اصناف و واحدهای بازگشایی شده، اصول و پروتکل های بهداشتی را رعایت ننمایند، محدودیت های قبلی آنها به سرعت و بدون کم و کاست باز خواهد گشت و این صنف ها با تعطیلی تا اواخر تیرماه روبرو خواهند شد و از ادامه فعالیت آنها طبق ماده 13 قانون اساسی جلوگیری بعمل خواهد آمد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: هم اکنون شرایط بیماری در شهرستان شرایط خوبی ندارد و شهروندان با انتخاب رفتار صحیح از جمله استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و رعایت بهداشت فردی می توانند کادر بهداشت و درمان را در این روزهای سخت و طاقت فرسا کمک نموده و بار بیمارستان ها را کاهش داده و از مرگ و میر جلوگیری نمایند.

خویش دوست تاکید نمود: با توجه با هماهنگی های کتبی انجام گرفته با رئیس اتاق اصناف نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، با متخلفان طبق ضوابط برخورد خواهد شد و هیچ بهانه ای قابل قبول نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1049

به "خبرنگاران رئیس بهداشت دشتستان: با اصناف متخلف برخورد قانونی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رئیس بهداشت دشتستان: با اصناف متخلف برخورد قانونی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید