دولت افغانستان: حملات طالبان همزمان با آغاز مذاکرات بین الافغانی ادامه دارد

به گزارش سبزا، وزارت دفاع افغانستان خاطرنشان کرد که حملات گروه طالبان همزمان با آغاز مذاکرات بین الافغانی متوقف نشده است و در 18 ولایت جریان دارد.

دولت افغانستان: حملات طالبان همزمان با آغاز مذاکرات بین الافغانی ادامه دارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان همزمان با آغاز مذاکرات بین الافغانی بر پاسگاه های نیروهای امنیتی در 18 ولایت این کشور حمله کردند.

روح الله احمدزی سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که طالبان در 24 ساعت گذشته به نیروهای امنیتی در ولایت های فاریاب، بلخ، جوزجان، غور، بادغیس، هرات، غزنی، ارزگان و برخی از ولایت های دیگر حمله کردند.

وی اضافه کرد که نیروهای امنیتی افغان در حالت دفاع فعال این حملات را دفع کردند.

طالبان روز گذشته اعلام کرد که برای اعتمادسازی و تسریع مذاکرات بین الافغانی 22 نفر از نیروهای امنیتی را در ولاین هلمند آزاد کرده است.

از سوی دیگر نیز سخنگوی پلیس ولایت کاپیسا می گوید که در حمله طالبان به فرماندهی پلیس شهرستان تگاب 5 نفر از جمله فرمانده جنایی این پایگاه کشته و 7 تن دیگر نیز زخمی شدند.

پیش از این نیز اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع افغانستان درباره تشدید حملات طالبان گفته بود که هدف این گروه از تشدید جنگ در افغانستان ممکن است امتیازگیری برای مذاکرات بین الافغانی باشد.

دولت افغانستان تاکید می کند که مسئله آتش بس اولویت آن ها در مذاکرات است اما کارشناسان می گویند که طالبان به راحتی با توقف جنگ موافقت نمی کنند.

رحمت الله نبیل رئیس سابق امنیت ملی افغانستان نیز می گوید که طالبان ممکن است به ازای پذیرش آتش بس خواستار ایجاد دولت موقت در افغانستان شود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1165

به "دولت افغانستان: حملات طالبان همزمان با آغاز مذاکرات بین الافغانی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان: حملات طالبان همزمان با آغاز مذاکرات بین الافغانی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید