شهروندان فرهنگ یار ترافیک می شوند

به گزارش سبزا، سرهنگ جهانی از ارائه آموزش های لازم به داوطلبان زن و مرد برای همکاری با پلیس هدایت و رانندگی اطلاع داد.

شهروندان فرهنگ یار ترافیک می شوند

به گزارش شهر، سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا با بیان اینکه پلیس علاوه بر اجرا و اعمال قانون، رسیدگی به ترافیک و برنامه ریزی برای انضباط ترافیکی، اقدامات مهمی را در زمینه آموزش و فرهنگ سازی انجام می دهد، گفت: پلیس همواره از صدا و سیما برای انجام این آموزش و فرهنگ سازی یاری می گیرد.

او ادامه داد: شیوع ویروس کرونا تجمع ها، برنامه ها و مراسم ها را لغو نموده است و به همین علت تمام آموزش ها و برنامه های اجتماعی، آموزش و فرهنگ سازی را به بستر شبکه های اجتماعی و مجازی برده ایم، برای مثال اگر می خواهیم رانندگان و کارمندان یک سازمان را آموزش دهیم، باید از بستر شبکه های مجازی استفاده کنیم.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا اضافه نمود: اگر فرد یا دستگاهی تقاضای دریافت این آموزش ها را داشته باشد، می تواند از پلیس هدایت و رانندگی درخواست کند و همکاران ما به سازمان و نهاد مربوطه مراجعه و اعلام آمادگی می نمایند تا آموزش ها به متقاضیان را ارائه دهند.

او بیان نمود: تمام این آموزش ها رایگان هستند و متقاضیان به راحتی می توانند برای این کار درخواست خود را ارائه نمایند، به عنوان مثال روز گذشته 250 نفر از پرسنل و مسئولان شهرداری، حوزه آتش نشانی و حمل و نقل درون شهری شهر گرگان را به صورت ویدئو کنفرانسی از تهران آموزش دادیم.

به گزارش شهر و به نقل از خبرنگاران، سرهنگ جهانی بیان نمود: در این برنامه ها علل تصادفات رانندگی، راه های پیشگیری از تصادفات و معرفی عمده ترین تخلفات با استفاده از اسلایدهای کوتاه آموزشی را هم نشان می دهیم و هم کارشناس پلیس آن ها را شرح می دهد. در انتهای آموزش ها پرسش و پاسخ درباره سوالات انجام می گردد.

او گفت: در همین برنامه ها اگر بانوان بخواهند در حوزه فرهنگ یار ترافیک فعالیت نمایند آن ها را جذب می کنیم و به عنوان فرهنگ یار ترافیک برای آن ها حکم صادر می کنیم. اگر آقایان متقاضی باشند با دریافت حکم می توانند فرهنگ یار ترافیک و یا اینکه با داشتن مدرک لیسانس به عنوان بازرس نامحسوس همراه و همکار پلیس باشند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1259

به "شهروندان فرهنگ یار ترافیک می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان فرهنگ یار ترافیک می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید