منشا واقعی کرونا ویروس پیدا شد

به گزارش سبزا، تیمی از دانشمندان چینی دریافتند که جهش های غیرمعمولی که مشخصه کرونا است پیشتر در ویروس های دیگری که خفاش های وحشی را آلوده کرده بودند، دیده شده است.

منشا واقعی کرونا ویروس پیدا شد

به نقل از رسانه فارسی زبان؛ تیمی از دانشمندان چینی دریافتند که جهش های غیرمعمولی که تعیینه کرونا است پیشتر در ویروس های دیگری که خفاش های وحشی را آلوده کرده بودند، دیده شده است.

این کشف این شایعه را که کووید-19 (کرونا) در آزمایشگاه ایجاد شده است را رد می کند. نتایج تحقیق محققان که منشا واقعی کروناویروس را تعیین می کند در مجله Current Biology منتشر شده است.

کروناویروس RmYN02 که از 227 نمونه جمع آوری شده از استان یون نان چین از ماه مه تا اکتبر سال 2019 شناسایی شده است. نشان می دهد که بعضی از قسمت های ژنوم RmYN02 تقریباً با کووید-19 یکی هستند. در بخشی از ژنوم هر دو ویروس شباهت تا 97.2 درصد مشاهده می شود، ولی در بخش دیگری مثل اتصال ویروس به سلول هیچ شباهتی مشاهده نشده است و این بدان معنی است که کروناویروس RmYN02 نمی تواند مثل کووید-19 به سلول های انسانی وارد شود و شخص را آلوده کند.

کروناویروس ها خانواده بزرگی از ویروس ها و زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید-19 را شامل می شوند.

منبع: گردشبان
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 949

به "منشا واقعی کرونا ویروس پیدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منشا واقعی کرونا ویروس پیدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید