نخستین مرگ چین در چند هفته ، پزشک افشاگر بیمارستان ووهان تسلیم کرونا شد

به گزارش سبزا، پزشکی که در افشاگری ظهور و شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان با دکتر لی ونلیانگ همکاری نموده بود، پایان پس از چهار ماه مبارزه با کووید-19 هفته گذشته از جهان رفت.

نخستین مرگ چین در چند هفته ، پزشک افشاگر بیمارستان ووهان تسلیم کرونا شد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش سبزا به نقل از گاردین، هو وی فنگ نخستین شهروند چینی در چند هفته اخیر است که قربانی کرونا می گردد. تلویزیون دولتی چین CCTV خبر مرگ ارولوژیست بیمارستان مرکزی ووهان را روز آدینه اظهار داشت تا به این ترتیب تعداد پزشکان قربانی کووید-19 در این بیمارستان به عدد شش برسد. ویروس کرونا اواخر سال گذشته میلادی در شهر ووهان در مرکز چین ظاهر و خیلی زود به تمام نقاط جهان رسید. امروز دست کم 196 کشور به این ویروس آلوده شده اند. دکتر ونلیانگ که افشاگر اصلی پیدا شدن کرونا در چین بود، هفتم فوریه 2020 از جهان رفت.

چین اواسط ماه فوریه دوران اوج کرونا را پشت سر گذاشت و تعداد مبتلایان کووید-19 در آن در یکی دو ماه اخیر به شدت افت نموده است. در چند هفته گذشته هم موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور به صفر رسیده بود. در چین با 1.4 میلیارد نفر جمعیت فقط 4634 نفر از کرونا مردند که بسیار کمتر از بسیاری از کشورها با جمعیت به مراتب کمتر است.

بیمارستان مرکزی ووهان هنوز خبر مرگ دکتر هو را به شکل رسمی اعلام ننموده است. پیش تر گفته می شد 68 نفر از پزشکان و پرستاران و کارکنان این بیمارستان به کرونا مبتلا شده اند. هو همان پزشکی است که تصاویر تیره شدن پوست بدنش به دلیل نارسایی کبدی به شکل گسترده منتشر شد. همکار او دکتر یی فان هم همین مشکل را داشت که پس از بهبودی از بیمارستان به خانه رفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 990

به "نخستین مرگ چین در چند هفته ، پزشک افشاگر بیمارستان ووهان تسلیم کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین مرگ چین در چند هفته ، پزشک افشاگر بیمارستان ووهان تسلیم کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید