پنتاگون: آمریکا به دنبال پایگاه هایی در همسایگی افغانستان است

به گزارش سبزا، یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به اسپوتنیک گفت، ایالات متحده به دنبال پایگاه هایی در میان کشورهای همسایه افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور است اما در حال حاضر چیزی برای اعلام کردن ندارد.

پنتاگون: آمریکا به دنبال پایگاه هایی در همسایگی افغانستان است

رسانه های آمریکایی روز یکشنبه گزارش دادند که مقامهای دولت بایدن در حال رایزنی با مقام های پاکستانی برای تضمین پایگاه هایی در نزدیکی افغانستان برای عملیاتهای آینده هستند. سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا یک پایگاه در پاکستان داشت که از آن برای حملات پهپادی علیه شبه نظامیان استفاده میکرد اما با تیرگی روابط دوجانبه در سال 2011 از این تاسیسات بیرون شد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه گفت: در حالیکه که ما هیچ توافقی روی پایگاه ها نداشتیم که اعلام کنیم، می دانیم که همسایگان افغانستان اشتیاق ما برای مقابله با آفت تروریسم جهانی را دارند. ایالات متحده به پیگیری گزینه هایش با شرکا و متحدانش در این منطقه ادامه خواهد داد.

این سخنگو اضافه نمود، وزارت دفاع آمریکا در حال ارزیابی گزینه های جدیدی به عنوان پایگاه به همراه وزارت خارجه و جامعه اطلاعاتی آمریکاست.

پیشتر در روز دوشنبه، ژنرال کنت مک کنزی، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا گفت ارتش کشورش تقریبا خروج نیمی از نیروهایش از افغانستان را تکمیل کرده است و در راستا تحقق ضرب الاجل خروج سپتامبر است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1616

به "پنتاگون: آمریکا به دنبال پایگاه هایی در همسایگی افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: آمریکا به دنبال پایگاه هایی در همسایگی افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید