پکن: میزان بودجه نظامی درخواستی در آمریکا، نشانه اختلال روانی است

به گزارش سبزا، سخنگوی وزارت دفاع چین ضمن رد لفاظی های واشنگتن علیه پکن، میزان بودجه نظامی درخوساتی واشنگتن از کنگره آمریکا را نشانه اختلال روانی دانست.

پکن: میزان بودجه نظامی درخواستی در آمریکا، نشانه اختلال روانی است

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت دفاع چین در انتقاد از قصد دولت آمریکا برای تقویت بودجه نظامی هنگفت این تاکید نمود، این اقدام ناشی از اختلال روانی و روان پریشی بعضی از اعضای خاص دولت جو بایدن است.

وو کیان سخنگوی وزارت دفاع چین در نشست خبری روز پنجشنبه (امروز) خود در پکن با سوالی درباره گزارش ها درباره قصد دولت آمریکا برای افزایش بودجه نظامی این کشور روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری تاس، سخنگوی وزارت دفاع چین در پاسخ به این سوال به خبرنگاران گفت: برای مدتی زمانی است که بعضی از نمایندگان دولت ایالات متحده قادر نبوده اند خودشان را از دست روان پریشی شیدایی و توهم آزار و اذیت رها نمایند. آنها غرق در برآورد ها در مورد آنچه به اصطلاح تهدید چین نامیده می گردد، شده اند و به طرزی غیر منطقی درباره موضوع چالش ناشی از چین مبالغه می نمایند.

وی ادامه داد: این موضوع تجسم نوعی از اختلال روانی است که می تواند علاوه بر آسیب زدن به خودشان، تنها باعث آسیب زدن به دیگران گردد.

وو کیان سخنگوی وزارت دفاع چین

وو کیان اضافه کرد: چین هیچ قصدی برای تهدید کردن دیگر کشورها یا دریافت هیچ گونه ژستی برای تهدید آنها ندارد البته اگر کسی چین را تهدید کند یا به چالش بکشد، ما هیچ گزینه دیگری به جز پاسخ دادن نخواهیم داشت.

اخیرا بعضی رسانه های آمریکایی در گزارشی به نقل از اداره مدیریت و بودجه ایالات متحده آمریکا خبر دادند که دولت در نظر دارد برای مصارف نظامی از کنگره این کشور درخواست 715 میلیارد دلار بکند.

همچنین گزارش شده که این دفتر برای تامین بودجه دفاعی ملی آمریکا، خواستار 753 میلیارد دلار است که بخش اعظم این بخش از بودجه در اختیار پنتاگون قرار خواهد گرفت.

بنا بر گزارش رسانه های آمریکایی، با احتساب این بودجه های درخواستی دولت برای سال 2022، بودجه پنتاگون در قیاس با بودجه سال اقتصادی قبل افزایش 1.6 درصدی خواهد نمود.

مقام های دولت جو بایدن و شخص رئیس جمهور این کشور بارها ادعا نموده اند که واشنگتن برای مهار چین و روسیه به این بودجه نظامی هنگفت احتیاج دارد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1564

به "پکن: میزان بودجه نظامی درخواستی در آمریکا، نشانه اختلال روانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: میزان بودجه نظامی درخواستی در آمریکا، نشانه اختلال روانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید