پینوکیو در تظاهرات ضد دروغ تایلند

به گزارش سبزا، صدها تن از فعالان دموکراسی خواه در تایلند در اعتراض به اقدام حاکمان نظامی این کشور در به تاخیر انداختن برگزاری انتخابات سراسری تظاهرات نموده و عده ای از این فعالان صورتکی را با چهره رهبر خونتای نظامی این کشور که با گذاشتن یک بینی دراز به پینوکیو تشبیه شده به صورت گذاشتند.

پینوکیو در تظاهرات ضد دروغ تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، خونتای نظامی حاکم بر تایلند وعده برگزاری انتخابات سراسری را در این کشور از زمان کودتای سال 2014 تاکنون داده اما چندین بار این انتخابات را به تعویق انداخته است که آخرین مورد آن مربوط به مشخص ماه نوامبر برای برگزاری آن بوده است.

ماه گذشته میلادی مجلس تایلند که منصوب نظامیان این کشور است قانون انتخابات را تغییر داد و این اقدام نیز به تعویق دیگر این انتخابات تعبیر شد و عده ای معتقدند که این انتخابات در زودترین حالت اوایل سال 2019 برگزار خواهد شد.

این تعویق ها سبب چند سری اعتراضات در اعتراض به خونتای تایلند شده و در هفته های اخیر اعتراضات شدت گرفته و تجمع ها چندین استان تایلند را دربرگرفته است.

روز شنبه حدود 300 تن از فعالان دموکراسی خواه تایلند در شهر بانکوک در نزدیکی دانشگاه تاماسات تجمع نموده و ماسک هایی را میان شرکت نمایندگان توزیع کردند که در آن چهره پرایوت چان اوچا، نخست وزیر تایلند به پینوکیو تشبیه شده بود.

یکی از این تظاهرنمایندگان به نام سیراویت سیریتیوات به تمسخر این ماسک ها را یوت نوکیو خواند که ترکیبی از اسم نخست وزیر تایلند با این شخصیت کارتونی است.

او که از سازمان دهندگان اعتراضات است به معترضان گفت: دیگر دروغ بس است و دروغ ها به درد دیکتاتورها می خورد. اکنون نوبت ملت است. ما باید همین سال جاری انتخابات را برگزار کنیم.

این فعالان در عین حال سه درخواست را در شعارهایشان مطرح کردند مبنی بر اینکه انتخابات باید سال جاری برگزار گردد، دیکتاتوری کنار برود و دموکراسی احیا گردد.

نزدیک به 100 مامور پلیس در محل این دانشگاه مستقر شدند اما مداخله نکردند.

مقام ها هنوز درباره این اعتراضات اظهارنظر ننموده اند اما چند روز پیش یک سخنگوی خونتای تایلند گفت: هیچ نگرانی از بابت این اعتراضات وجود ندارد و پلیس نظم و صلح را حفظ خواهد نمود.

چند روز پیش نخست وزیر تایلند گفت: فعالان جوان باید به جای آنکه فکر نمایند کشور باید تغییر کند بر درس هایشان تمرکز نمایند.

سازمان دهندگان اعتراضات گفته اند که قصد دارند در ماه های مارس و مه شنبه هر هفته این اعتراضات را در شهر بانکوک و استان های دیگر برگزار نمایند و قرار است که بزرگترین تظاهرات در تاریخ 19 - 22 مه در چهارمین سالگرد کودتا برگزار گردد.

در این تظاهرات همچنین واتانا موآنگ سوک، عضو ارشد حزب پوئیاتای که در دهه گذشته برنده تمامی انتخابات های تایلند بوده در تظاهرات روز شنبه شرکت نموده و حمایتش را از فعالان گفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 538

به "پینوکیو در تظاهرات ضد دروغ تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پینوکیو در تظاهرات ضد دروغ تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید