کمپین الکترونیکی فعالان یمنی برای افشای جنایت های عربستان در زندان های سری یمن

به گزارش سبزا، بسیاری از فعالان یمنی به دنبال جنایات عربستان سعودی در زندان های مخفی آل سعود در استان المهره یک کمپین الکترونیکی راه اندازی و اقدامات مقامات سعودی را محکوم کردند.

کمپین الکترونیکی فعالان یمنی برای افشای جنایت های عربستان در زندان های سری یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سعودی لیکس، فعالان یمنی یک کمپین الکترونیکی برای افشای نقض حقوق بشر و شکنجه بازداشت شدگان در زندان های مخفی عربستان در استان المهره یمن راه اندازی کردند.

صدها فعال یمنی با ایجاد هشتگ زندان های سری عربستان در المهره در توییتر اقدامات عربستان سعودی را در استان المهره و همچنین جنایت های آن را در زندان های مخفی یمن محکوم کردند.

کاربران توییتر تأکید کردند که عربستان هرچقدر ابزار سرکوب خود را علیه بازداشت شدگان المهره تشدید کند، ترس خود را از آن ها نشان می دهد. تقویت پادگانهای نظامی و ایجاد زندانهای مخفی در المهره نشان دهنده ترس این رژیم از مقاومت مردمی المهره در برابر حضور نظامی عربستان در این منطقه است.

یکی از کاربران توییتر نوشت: اقدامات ائتلاف سعودی و امارات در یمن هیچ ارتباطی به بازگرداندن دولت مستعفی یمن و مقابله با انصارالله ندارد.

یکی دیگر از فعالان یمنی نیز به نوبه خود تاکید نمود که سعودی ها توجه خود را به استان شرقی یا استان المهره، دومین استان عظیم یمن، مجاور سلطان نشین عمان متمرکز کردند ، زیرا المهره از سرزمین های تحت کنترل انصارالله در شمال یمن فاصله دارد.

حساب کاربری دیگری اظهار داشت: امروز ما ملت یمن از اقدامات شما انتقاد می کنیم و فردا شما را در انظار عمومی دفن خواهیم کرد. 6 سال تجاوز به ملت یمن کافی نبود؟ ما را به عصر حجر بازگرداندید و آینده نسل های ما را نابود کردید، بخدا قسم ما قدرت و سلطنت شما را نابود خواهیم کرد.

سازمان حقوق بشری سام اظهار داشت نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن از چهار سال پیش ده ها غیرنظامی یمنی را به صورت خودسرانه و با نظارت ائتلاف متجاوز عربی ربوده و آن ها را بازداشت و شکنجه نموده اند و امارات و عربستان بر شکنجه این غیرنظامیان نظارت کامل داشته اند که طی عملیات امنیتی به بهانه جنگ با القاعده در استان های جنوبی یمن بازداشت شده اند.

سازمان مذکور همچنین بیش از 15 مورد از جمله دو کودک را که طی سال 2016 تحت بازداشت خودسرانه یا ناپدید شدن اجباری در سئیون دومین شهر عظیم حضرموت قرار دریافتد را مستند نموده است.

توفیق الحمیدی رئیس سازمان حقوق بشری سام اظهار داشت که بازداشت خودسرانه، ناپدید شدن اجباری و شکنجه یک جرم غیرقابل قبول است و گزارش جدید دارای وجهه حقوقی مشخصی است که بیانگر رنج خانواده های بازداشت شدگانی است که از سرنوشت زندانیان خود هیچ اطلاعی ندارند.

براساس این گزارش، بسیاری از بازداشت شدگان در زندان الطین که تحت نظارت نیروهای سعودی است، مورد شکنجه قرار دریافتد و افسران اطلاعات عربستان مسئولیت بازپرسی و شکنجه را بر عهده دارند. برجسته ترین این مقامات الخالدی، بدر العتیبی و ابو نواف هستند.

آسوشیتدپرس در ژوئن 2018 جزئیات تکان دهنده ای از زندانهای امارات در جنوب یمن فاش کرد که در آن بازداشت شدگان مورد خشونت جنسی قرار می گیرند که بر اساس این گزارش وحشیانه ترین روش برای دریافت اعتراف از بازداشت شدگان در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1608

به "کمپین الکترونیکی فعالان یمنی برای افشای جنایت های عربستان در زندان های سری یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمپین الکترونیکی فعالان یمنی برای افشای جنایت های عربستان در زندان های سری یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید