یمن، حمله روزنامه سعودی به عمان و اتهام زنی به انصارالله

به گزارش سبزا، یک رسانه سعودی تلویحا با متهم کردن داشتن پادشاهی عمان به دست داشتن در آنچه به زعم خود قاچاق رهبران حوثی به خارج خواند، به این کشور حمله کرد.

یمن، حمله روزنامه سعودی به عمان و اتهام زنی به انصارالله

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سبزا، روزنامه الشرق الاوسط به مخالفت ائتلاف سعودی اماراتی با میانجی گری سلطان نشین عمان برای آزادی بعضی پسران و نزدیکان عبدالله صالح رئیس جمهور سابق اشاره نمود و آن را به تردیدها درباره پیشنهاد انصارالله مرتبط دانست.

این روزنامه که دیدگاه سعودی را به شکل تقریبا رسمی منعکس می نماید، نوشت : شرط حوثی ها(انصارالله) برای تامین هواپیمای عمانی با هدف انتقال افراد آزاد شده به مسقط شک و تردیدهایی را مطرح می نماید و به زعم رسانه سعودی این احتمال را مطرح می نماید که این گروه(انصارالله) به دنبال قاچاق بعضی رهبران برجسته خود به خارج است.

این رسانه سعودی بدون هرگونه سند و مدرکی مدعی شده است که احتمال وجود شخصیت های ایرانی و حزب الله هم در میان این افراد بعید نیست.

بر اساس این گزارش، عمان پیروز شد موافقت حوثی ها(انصارالله) را برای آزادی صلاح و مدین دو پسر عبدالله صالح، محمد عبدالله صالح و عفاش طارق محمد عبدالله صالح و انتقال آنها به مسقط به دست آورد.

به نوشته این روزنامه، ائتلاف سعودی اماراتی در ابتدا با این پیشنهاد موافقت کرد، ولی بدون بدون هیچ گونه توضیحی درباره دلایل و پس زمینه آن از این پیشنهاد عقب نشینی کردند، الشرق ا لاوسط علت این عقب نشینی به تردیدها و نگرانی ها درباره اقدام هواپیمای عمانی به قاچاق بعضی فرماندهان حوثی و لبنانی به زعم این روزنامه برمی شود.

با وجودی که این روزنامه سعودی به صورت ضمنی اتهاماتی را به سلطان نشین عمان نسبت می دهد، اما در عین حال به درستی گفت وگوها و پیروزیت عمان در متقاعد کردن انصارالله برای آزاد کردن پسران عبدالله صالح و دو نفر از نزدیکانش که در ماه دسامبر بازداشت شده بودند، اعتراف نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 511

به "یمن، حمله روزنامه سعودی به عمان و اتهام زنی به انصارالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، حمله روزنامه سعودی به عمان و اتهام زنی به انصارالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید