58 درصد تصادفات در بزرگرا ها اتفاق می افتد

به گزارش سبزا، کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران عظیم گفت: 58 درصد تصادفات شهر تهران در عظیمرا ها اتفاق می افتد، جایی که عابر اصلا نباید تردد داشته باشد.

58 درصد تصادفات در بزرگرا ها اتفاق می افتد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ رابعه جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران عظیم اظهار کرد: آنالیز آمار تصادفات حاکی از آن است که 28 درصد از تصادفات فوتی شهر تهران در حال حاضر به عابرین پیاده اختصاص دارد که این نشان دهنده یک عدد حائز اهمیت است.

وی گفت: متاسفانه با تصادفاتی روبرو هستیم که می بینیم این تصادفات در جا هایی روی می دهند که ما انتظار حضور عابرین پیاده را نداریم.

جوانبخت اضافه نمود: متاسفانه 58 درصد تصادفات ما در شهر تهران در عظیمرا ها اتفاق می افتد جایی که عابر اصلا نباید تردد داشته باشد و اینکه اصلا این تصادف نباید روی می داده است و این نشان دهنده آن است که عابرین پیاده ما عابرین پیاده بی دقتی هستند و از محل های امن برای عبور خود استفاده نمی نمایند.

وی ادامه داد: رانندگان در عظیمراه ها انتظار حضور عابرین پیاده را ندارند و وقتی با یک عابر پیاده روبرو می شوند دیگر فرصتی برای واکنش مناسب ندارند و احتمال وقوع تصادف بالا می رود.

وی اضافه نمود: آنالیز ساعات وقوع تصادف نشان می دهد که اولویت اول تصادفات با عابرین بین ساعات 16 تا 20 است و در واقع، چون تردد زیاد عابرین را در این ساعت از روز داریم با این تصادفات بیشتر در این ساعات روبرو هستیم.

سرهنگ جوانبخت اظهار کرد: در بحث تصادفات عابر پیاده منطقه ها 5 تهران با 17 درصد منطقه 15 با 13 درصد و منطقه ها 18 و 26 و 23 با 8 درصد در صندلی سوم قرار دارند که بیشترین درصد فوتی عابرین پیاده را شامل می شوند، عابرین پیاده در همه جای شهر تهران تردد می نمایند، ولی عابرین باهوش تری هم هستند که از محل ها و راستا های امن عبور می نمایند و از پل های عابر پیاده تردد می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1697

به "58 درصد تصادفات در بزرگرا ها اتفاق می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "58 درصد تصادفات در بزرگرا ها اتفاق می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید