قنبرپور: قهرمانی در لیگ هدف اصلی نیست، به آسیا فکر می کنیم

به گزارش سبزا، مصطفی قنبرپور، سرپرست تیم پرسپولیس در باره اردوی پرسپولیس در قطر می گوید: من چندین بار با پرسپولیس اردوهای مختلفی را پشت سر گذاشته ام و می توانم بگویم، اردوی اخیر، یکی از بهترین و کامل ترین اردوهای ما بوده است. هر آنچه برای آماده سازی یک تیم احتیاج است، اینجا وجود دارد و منظور من فقط مسائل سخت افزاری نیست. در آماده سازی یک تیم مسائل مختلفی دخیل است که می توان ساعت ها درباره اش سخن گفت، اما یک چیزهایی وجود دارد که می تواند شرایط را استثنایی کند. باید اذعان کرد انتخاب این محل از سوی آقای برانکو واقعا هوشمندانه بود و باشگاه پرسپولیس هم با وجود مشکلاتی که همواره وجود دارد، سنگ تمام گذاشت و شرایط را مهیا کرد.

قنبرپور: قهرمانی در لیگ هدف اصلی نیست، به آسیا فکر می کنیم

سرپرست پرسپولیس حرفهایش را اینطور ادامه می دهد: شرایط آب و هوایی خیلی خوب، امکانات، آرامش روانی و دوری از حواشی تنها بخشی از داشته های ما در این اردو است. از نظر من، اینکه بازیکنان ما تمرینات خود را در کنار تمرینات بازیکنان و تیم های بزرگ دنبال می نمایند، تاثیر بسیار خوبی دارد. وقتی کنار شما، بایرن مونیخ یا پاری سن ژرمن تمرین می نماید، ناخودآگاه این احساس را خواهید داشت که موفقیت های زیادی وجود دارد که هنوز به آنها دست پیدا ننموده اید و باید بیشتر کوشش کنید. بازیکن پرسپولیس وقتی می بیند تیمش چه اعتباری دارد و وقتی شاهد است سرمربی که با او کار می نماید، چه جایگاهی نزد چهره های بزرگ فوتبال جهانی دارد، انرژی مثبت می گیرد. تلقی من این است که مجموع این شرایط باعث می گردد تا خود بازیکنان جدا از خواسته کادر فنی، مشتاق باشند تا خود را به حد بالاتری از آمادگی برسانند. این اراده را می توان در چهره بچه ها دید. از طرفی نباید فراموش کنیم که پرسپولیس صرفا در گیر و دار تکرار قهرمانی خود در لیگ برتر نیست. این تمرینات قرار است منتهی به بازی های لیگ قهرمانان 2019 آسیا گردد. با بازی های فشرده ای که خواهیم داشت، احتیاج داریم که توانایی فنی و آمادگی بالایی را در این مقطع ذخیره کنیم که وقتی از اندوخته ها بهره می گیریم، دچار ضعف نشویم. از این رو نگاه ما فقط به لیگ برتر نیست. در واقع ما اینجا در حال نقشه کشیدن برای لیگ قهرمانان هستیم.

قنبرپور اشاره ای به غیبت ملی پوشان دارد: ما در یکی از بهترین کمپ های تمرینی جهان که مجموعه ای پنج ستاره است حضور داریم، اما آنچه بیشتر روی آن حساب نموده ایم، اراده و همت خود تیم است. آنچه که در وجود بازیکنان و کادر فنی به ویژه سرمربی وجود دارد و در ادامه این پتانسیل بالا پشتیبانی و کوشش های باشگاه و احتیاج به حمایت پرارزرش طرفداران داریم. ما در اینجا فقط یک کمبود احساس می کنیم و آن نبود ملی پوشان است که البته دعا می کنیم با تیم ملی افتخار آفرینی نمایند.

او درباره شرایط بازیکنان جدید معتقد است: بدترین کار در جابجایی این است که اسیر جوی بشوید که به راه می افتد. بازی هایی که دیگران به راه می اندازند و اگر خودتان را به این جریان بسپارید مانند سیلی است که شما را به در و دیوار می کوبد. پرسپولیس انتخاب های هوشمندانه ای داشته است. مختصر و مفید و کارآمد. البته ما که در ابتدای فصل هم نفراتی را جذب نموده بودیم و فکر می کنم دیگر احتیاجی به گفتن نباشد که باید به برانکو ایوانکوویچ در این مورد اطمینان کنیم. او در تیم ملی و پرسپولیس نشان داده که خوب می داند چگونه تیمی می خواهد و چگونه باید تیمی که می خواهد را بسازد. پرسپولیس در فینال آسیا حاضر شد و این اتفاق در غیاب بازیکنانی روی داد که بیشترین حساسیت ها و تنش های خبری روی حضور آنها متمرکز شده بود. آنها البته همه بازیکنانی ارزشمند هستند و موضوع بحث نه آنها، بلکه پرسپولیس و تدبیر و استراتژی آقای برانکو است که از فلسفه و نگاه او می آید. دو بازیکن جدیدی هم که آمده اند، نشان داده اند بازیکنان توانمندی هستند ولی اینجا هم پرسپولیس است و بازی در آن خیلی سخت است، پس باید به آنها زمان بدهیم تا با شرایط کنار بیایند و تا اینجا که همه چیز خوب پیش رفته است.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان در باره حضور تیم ملی در جام ملت ها می گوید:بچه ها در دو بازی قبلی، عالی نشان دادند. واقعا تیم خوبی داریم. احساس من این است که آنها به خودشان اطمینان و باور دارند و این خیلی مهم است. همچنین مهم است که یک تیم به کم و حداقل ها راضی نباشد و به نظر من تیم ملی چنین ویژگی دارد. همه ما امیدواریم که آنها و فوتبال ایران به حق خود برسد و حوادث ما را از این حق دور نکند.

11

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 133

به "قنبرپور: قهرمانی در لیگ هدف اصلی نیست، به آسیا فکر می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قنبرپور: قهرمانی در لیگ هدف اصلی نیست، به آسیا فکر می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید