موزه ها باز نبودند که تعطیل شوند

به گزارش سبزا، همزمان با قرمز شدن 92 شهر کشور و توسعه گونه دلتای کرونا در بیشتر منطقه ها، مدیرکل موزه ها اعلام نمود که تعطیلی موزه ها ادامه پیدا می نماید.

موزه ها باز نبودند که تعطیل شوند

ایسنا: موزه ها از 18 فروردین ماه با دستور ستاد ملی کرونا در کشور تعطیل شده بودند که درهای آن ها تا کنون بسته مانده و محمدرضا کارگر ـ مدیرکل موزه ها ـ که چندی پیش از احتمال بازگشایی آن ها اطلاع داده بود، اینک با توسعه گونه دلتای کرونا در بیشتر منطقه ها و افزایش تعداد شهرهای قرمز، به ایسنا اطلاع داد که تعطیلات موزه ها طولاتی تر خواهد شد.

او اضافه کرد: موزه ها از فروردین ماه که با دستور ستاد کرونا تعطیل شده بودند، تا امروز فرصت بازگشایی پیدا نکرده بودند و با شرایط پیش آمده در تهران و دیگر شهرهای قرمز همچنان بسته خواهند ماند، اما بخش های اداری به فعالیت خود مطابق با دستورالعمل ستاد کرونا ادامه می دهد.

کارگر گفت: طبق دستوری که از ستاد ملی کرونا گرفته شد، موزه ها از گروه سوم مشاغل به گروه دوم انتقال یافتند که درصورت اعلام شرایط نارنجی، اجازه بازگشایی با رعایت پروتکل های بهداشتی را دارند. در تهران هم تصمیم بر این بود که در هفته پیش رو موزه ها پس از سه ماه تعطیلی باز شوند، اما با قرمز شدن تهران و 91 شهر دیگر، دستور به ادامه تعطیلی آن ها داده شد.

مدیرکل موزه ها با اشاره به تعطیلات پی در پی موزه ها در یک و نیم سال گذشته، اظهار کرد: زیان اقتصادی ویروس و تعطیلی های مکرر در موزه ها رقمی بین 300 تا 400 میلیارد تومان در سال برآورد شده که این خسارت فقط از محل فروش بلیت بوده است.

کارگر بعلاوه درباره تعطیلی موزه های خصوصی که در دوران کرونا متحمل خسارت شده اند، گفت: در این دوران سعی شد از این موزه ها حمایت اقتصادی گردد، البته رقم آن ناچیز و کم بود، اما هیچ موزه خصوصی کامل تعطیل نشده است. اگر هم درِ موزه ای بسته شده به خاطر کرونا بوده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1695

به "موزه ها باز نبودند که تعطیل شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ها باز نبودند که تعطیل شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید