پرونده ثبت 6 اثر منقول در خراسان شمالی تدوین شد

به گزارش سبزا، خبرنگاران/خراسان شمالی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی از تدوین پرونده ثبت 6 اثر منقول در این استان اطلاع داد.

پرونده ثبت 6 اثر منقول در خراسان شمالی تدوین شد

علی مستوفیان در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: با برنامه ریزی های اجرا شده، پرونده 9 اثر منقول استان به منظور ارائه به شورای ثبت وزارتخانه متبوع و انجام مراحل ثبت ملی، در شورای ثبت استان آنالیز، آماده و تدوین شد.

وی با اشاره به تدوین پرونده از سوی کارشناسان معاونت میراث فرهنگی ادامه داد: این آثار منقول شامل سینی قلم زنی تکیه درق، تنگ مسی قلم زنی نظرگاه امام علی (ع)، کتیبۀ سنگی رباط قره پیل، صندوقچه چوبی استاد علی در نظرگاه امام علی (ع)، صندوقچه چوبی بابا در نظرگاه امام علی (ع) و کتیبه سنگی مسجد جامع گرمه است.

مستوفیان توضیح داد: امید است با برنامه ریزی های انجام شده و ظرفیت های موجود در استان، به زودی شاهد آماده شدن پرونده ثبتی بیشتر از آثار منقول در سطح استان به منظور ثبت در آثار ملی باشیم.

وی با اشاره به اینکه اموال فرهنگی - تاریخی و هنری که به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، حائز اهمیت ملی باشد در لیست آثار ملی ایران ثبت خواهد شد، اضافه کرد: ثبت اثر در لیست آثار ملی خدشه ای به مالکیت وارد نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1818

به "پرونده ثبت 6 اثر منقول در خراسان شمالی تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده ثبت 6 اثر منقول در خراسان شمالی تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید