کشف سیاره ای بزرگ به میزان مشتری

به گزارش سبزا، دیلی میلی به نقل از اخترشناسان، شناسایی این سیاره را بسیار غیرمنتظره دانسته و خبر داده است که این سیاره به وسیله یک رصدخانه در جنوب اسپانیا کشف شده است.

کشف سیاره ای بزرگ به میزان مشتری

به گزارش خبرنگاران به نقل از تکنا، کشف یک سیاره تازه تشکیل شده از گاز، دانشمندان را شگفت زده نموده است. این سیاره که بسیار شبیه به مشتری می باشد به وسیله یک تیم تحقیقاتی اسپانیایی کشف شده است و حدود 31 میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد.

دیلی میلی به نقل از اخترشناسان، شناسایی این سیاره را بسیار غیرمنتظره دانسته و خبر داده است که این سیاره به وسیله یک رصدخانه در جنوب اسپانیا کشف شده است. این سیاره بزرگ از نظر ظاهری بسیار شبیه به مشتری است و چیزی که دانشمندان را بسیار شگفت زده نموده است هم نوع شکل گیری آن است چرا که این سیاره به شکل معمول و به وسیله یک هسته جامد ایجاد نشده است بلکه از گاز می باشد.

به گفته خوان کارلوس مورالس، یکی از محققان تیم تحقیقاتی انستیتوی مطالعات فضایی کاتالونیا، یک سال در این سیاره تازه کشف شده، برابر با 200 روز می باشد. غیرمنتظره بودن کشف این سیاره بزرگ که از نظر مقدار مانند مشتری است، برای اخترشناسان بسیار جالب توجه بوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1708

به "کشف سیاره ای بزرگ به میزان مشتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سیاره ای بزرگ به میزان مشتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید