استفاده از نسخه های الکترونیکی از بروز تخلفات درمانی جلوگیری نموده است

به گزارش سبزا، استاندار بوشهر گفت: استفاده از نسخه های الکترونیکی در بیمه سلامت مزایای فراوانی داشته که علاوه بر اطمینان از انجام بهینه کارو افزایش سرعت خدمت، از بروز تخلفات نیز جلوگیری نموده است.

استفاده از نسخه های الکترونیکی از بروز تخلفات درمانی جلوگیری نموده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از آی هینا ؛ دکتر عبدالکریم گراوند با اشاره به اهمیت موضوع سلامت در کشورها اعلام کرد: همه دولت ها و حکومتها به طورویژه به موضوع سلامت و درمان توجه دارند و در تمام تصمیم گیریها، بیمه درمان یکی از اولویت های آنان است.

وی اضافه نمود: در دولت تدبیر وامید هم در قالب طرح تحول در نظام سلامت اقدامات خوب و ارزشمندی انجام شده که اگر اقدامات و تحولات انجام شده در بخش درمانی نبود، امروز شاهد مسائلی به مراتب بیشتر بودیم.

استاندار بوشهر گفت: افزایش تخت های بیمارستانی دراستان در دولت تدبیر و امید یکی از اتفاقات ارزشمند این دولت بوده که اگرصورت نمی گرفت، امروز مسائل کشور به ویژه برای مقابله با کرونا خیلی بیشتر می شد.

گراوند اعلام کرد: شیوع کرونا نشان داد، اقدامات و تحولات انجام شده در بخش درمانی استان، مفید بوده است هر چند مسائلی هنوزدر زمینه مختلف داریم از جمله اینکه مرکز استان فقط دارای یک بیمارستان عمومی دولتی است.

وی با قدردانی از خدمات اداره کل بیمه سلامت دراستان گفت: پوشش بیمه برای اقشار مختلف توسط بیمه سلامت و حمایت و پرداخت هزینه های بیمه شدگان از فعالیتهای بسیار خوب و قابل تقدیری بود که در حوزه بیمه سلامت انجام شده است. همچنین نسخه نویسی الکترونیکی که مبحث بسیار ارزشمندی است چرا که استفاده از سامانه های الکترونیکی در همه بخش ها امروزه لازم است.

گراوند گفت: یکی از عمده مسائل استان در بخش بهداشت و درمان، عدم حضور فعال بخش خصوصی در این زمینه است که در همین ارتباط اقدامات خوبی در دست انجام است.

استاندار بوشهر اعلام کرد: تقویت بخش خصوصی حوزه درمان در استان از ضروریات بخش بهداشتی و درمانی استان است که بتوان ازظرفیت بخش خصوصی هم برای یاری به هم استانی ها استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1286

به "استفاده از نسخه های الکترونیکی از بروز تخلفات درمانی جلوگیری نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از نسخه های الکترونیکی از بروز تخلفات درمانی جلوگیری نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید