اما و اگرهای اعزام تیم ملی بسکتبال به چهار تورنمنت بین المللی

به گزارش سبزا، به گزارش خبرنگاران، تک سهمیه قاره آسیا برای مسابقات بسکتبال بازی های المپیک در جریان جام جهانی 2019 چین در اختیار تیم ملی بسکتبال ایران نهاده شد.

اما و اگرهای اعزام تیم ملی بسکتبال به چهار تورنمنت بین المللی

بر این اساس و طبق آنچه پیش از شرایط کرونایی در فدراسیون بسکتبال مصوب شد، قرار است از خردادماه تمرینات آماده سازی تیم ملی برای اعزام به توکیو شروع گردد.

برای طی شدن فرایند آماده سازی ملی پوشان بسکتبال تا به امروز حضور در چهار تورنمنت بین المللی هم مصوب شده است که تورنمنت ویلیام جونز یکی از آنها است. این رقابت ها اواخر تیرماه در چین تایپه برگزار می گردد و ایران هم همچون سال های گذشته به حضور در آن دعوت شده است.

مسئولان بسکتبال اسپانیا هم برای برگزاری تورنمنت بین المللی خود از ایران دعوت نموده اند. این تورنمنت 8 تا 10 جولای برگزار می گردد. تورنمنت بین المللی ژاپن که 12 تا 19 جولای برگزار می گردد هم دیگر رویدادی است که دعوتنامه آن برای فدراسیون بسکتبال و تیم ملی ایران ارسال شده است.

چین هم طی ماه های آینده میزبان دو رویداد است و از ایران هم برای حضور در هر دو آنها دعوت نموده است. اطلس اسپورت یکی از این تورنمنت ها است که چین هر سال با حضور تیم های اروپایی، آمریکایی، آفریقایی و آسیایی اقدام به برگزاری آن می نماید. برگزاری دوره جدید این تورنمنت برای روزهای 23 تا 28 تیرماه و در سوژو پیش بینی شده است. دیگر تورنمنت چینی ها هم تقریبا همزمان با این تورنمنت و در روزهای 22 تا 29 تیرماه برگزار خواهد شد.

طبق تصمیم فدراسیون بسکتبال قرار است تیم ملی در یکی از این دو تورنمنت هم شرکت داشته باشد.

بدین ترتیب فعلا چهار تورنمنت در برنامه المپیکی تیم ملی بسکتبال مصوب شده اگرچه کرونا و شیوع آن اجرای قطعی این برنامه ها را هم تحت الشعاع قرار داده است.

رامین طباطبایی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: طبق برنامه قبلی حضور در این تورنمنت ها در برنامه فدراسیون بسکتبال برای تیم ملی است به خصوص که در خصوص لغو آنها به خاطر شیوع ویروس کرونا یا هر مسئله دیگری هیچ ایمیلی دریافت ننموده ایم.

رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید نمود: البته مسئله مهمتر امروز در خصوص برگزاری شدن یا نشدن خودِ بازی های المپیک در موعد مقرر است. اگر بازی های المپیک طبق برنامه اولیه برگزار گردد که اعزام به این تورنمنت ها صد در صد انجام می گردد البته در صورتیکه کشورهای میزبان تصمیمی مبنی بر لغو مسابقات - به هر دلیل - نگیرند. اگر المپیک به تاخیر بیفتد اما کلا روال کار تغییر خواهد داشت.

وی ادامه داد: چه بسا در این صورت و حتی اگر معضل کرونا مطرح نباشد، تورنمنت هایی مانند ژاپن و اسپانیا که ویژه میزبانان آنها به خاطر المپیک اقدام به برگزاری شان نموده اند، تصمیم به لغو بگیرند. اگر هم تورنمنت ها به قوت خود باقی باشد ضرورتی برای ایران مبنی بر حضور یا اعزام با ترکیب اصلی وجود ندارد.

رئیس فدراسیون گفت: در هر صورت فعلا مبنای ما اعزام به تورنمنت هایی است که دعوت نامه آنها را گرفته ایم و پاسخ مثبت هم داده ایم اما آینده و اتفاقاتش هم تعیین کننده خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 802

به "اما و اگرهای اعزام تیم ملی بسکتبال به چهار تورنمنت بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اما و اگرهای اعزام تیم ملی بسکتبال به چهار تورنمنت بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید