تاکید معاونت فرهنگی ارشاد بر حمایت از آثار ارزشمند

به گزارش سبزا، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رسالت این وزارتخانه نسبت به حمایت از آثار ارزشمند بیان نمود: آثار علمی علامه طباطبایی (ره) از آثار ارزشمند جامعه ما بوده است.

تاکید معاونت فرهنگی ارشاد بر حمایت از آثار ارزشمند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آیین رونمایی از 150 عنوان کتاب چاپ اول مؤسسه بوستان کتاب و مجموعه 10 جلدی آثار علامه طباطبایی (ره) که در سالن خواجه نصیرالدین طوسی ستاد دفتر تبلیغات اسلامی برگزار گشت، اظهار کرد: علامه طباطبایی (ره) عالم زمان بود و آثار علمی ایشان از آثار ارزشمند جامعه ما بوده است.

او با اشاره به غنی بودن آثار علامه طباطبایی و قدردانی از بوستان کتاب دفتر تبلیغات اسلامی افزود: این آثار مکرر قابل بهره مندی و استفاده است.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: وظیفه این وزارتخانه، حمایت و ترویج آثار ارزشمند است و امیدواریم در دوره تازه بتوانیم با کمک هایی که می توانیم داشته باشیم، انتشارات بوستان کتاب را کمک کرده و تقویت کنیم.

همچنین، محمدباقر انصاری، رییس موسسه بوستان کتاب در این آیین بیان نمود: مؤسسه بوستان کتاب در حیات 40 ساله خود بالغ بر 3200 عنوان کتاب در 16 موضوع از علوم انسانی و اسلامی چاپ و منتشر کرده و در کنار بازچاپ ها، امروز به رکورد چاپ هشت هزار عنوان به صورت مسلسل و پیاپی رسیده است.

او به توجه مؤسسه بوستان کتاب در انتشار آثار مسأله محور تأکید کرد و گفت: در بازه زمانی 10 ساله اخیر و با توجه به سیاست های مسأله محور دفتر تبلیغات اسلامی، کوشش این مؤسسه رصد خلأهای پژوهشی جامعه و حمایت و تولید از آثار در خور با توجه به این موضوع بوده است. در این سالیان، به طور میانه هر سال 120 عنوان پژوهش تازه در این مؤسسه منتشر شده است که اگر مسائلی مثل تأمین نقدینگی و کاغذ نبود، می توانستیم این تعداد را به 250 عنوان برسانیم.

انصاری بر لزوم حمایت دولت از ناشران اشاره کرد و افزود: امیدوارم دولت تازه و انقلابی بتواند به همه ناشران ایران اسلامی که بدنه اصلی فرهنگ سازی این کشور هستند، هر چه سریع تر در رفع مسائل کمک کند.

او سپس اظهار داشت: مؤسسه بوستان کتاب تا به امروز 50 عنوان اثر درباره علامه طباطبایی (ره) منتشر کرده که 21 اثر از معظم له به کوشش و ویرایش علامه فقید سیدهادی خسروشاهی به انجام و فرجام رسیده است.

بر اساس این خبر، مؤسسه بوستان کتاب با هدف رونق بخشی به فضای فرهنگ اسلامی و تبیین و توسعه خردمندانه وحی و ارزش های انقلاب اسلامی در سال 1361 تأسیس شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1400 بروزرسانی: 5 اسفند 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1911

به "تاکید معاونت فرهنگی ارشاد بر حمایت از آثار ارزشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید معاونت فرهنگی ارشاد بر حمایت از آثار ارزشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید