مجذوب کننده ترین قصاب اینستاگرام ، نصرت گوکچه چگونه ثروتی 40 میلیون پوندی به دست آورد؟

به گزارش سبزا، نصرت گوکچه سرآشپز معروف ترک که ثروتی 40 میلیون پوندی در اختیار دارد به علت شعب مختلف رستوران هایش که استیک سرو می نمایند شناخته شده است. در ادامه به داستان زندگی نصرت که پس از ترک تحصیل رستوران راه اندازی کرد خواهیم پرداخت.

مجذوب کننده ترین قصاب اینستاگرام ، نصرت گوکچه چگونه ثروتی 40 میلیون پوندی به دست آورد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از سان، نصرت در ابتدا در نوجوانی و جوانی فردی فروتن بود و امروز به مدیریت یک امپراتوری رستوران دنیای و ثروت های ده ها میلیون پوندی رسیده است. او که پیش تر یک شاگرد قصاب بود اکنون برای 50 میلیون دنبال نماینده اش در اینستاگرام با نام Salt Bae شناخته می گردد و از سبک زندگی ای مجذوب نماینده با هواپیماهای شخصی و کلکسیونی از خودروهای معروف 1 میلیون پوندی لذت می برد.

او در هفته جاری پس از کوشش برای نزدیک شدن به لیونل مسی و گرفتن جام از بازیکنان آرژانتین پس از فینال جام دنیای با طوفانی از نقدها روبرو شد. فیفا اعتراف نموده است که او هرگز نباید اجازه حضور در زمین را پیدا می کرد و تحقیقات رسمی در این باره شروع شده است.

این در حالیست که گوکچه پیش تر به علت عکس هایی که با خوشرویی با فوتبالیست ها و سلبریتی ها انداخته بود بر معروفیت و ثروت اش اضافه کرد. این سرآشپز مشهور در کنار ستارگان دنیای از جمله دیوید بکهام، کیلیان امباپه، کانر مک گرگور، دی جی خالد و لئوناردو دی کاپریو عکس گرفته است. افراد غیر مشهور نیز به امید داشتن عکسی با نصرت و به اشتراک گذاری آن در اینستاگرام به رستوران های او می روند. آنان تا 1450 پوند برای استیک های با ورقه طلای او پرداخت می نمایند.

گوکچه 39ساله اکنون دارای 22 شعبه استیک هاوس زنجیره ای با نام نصرت در سراسر دنیا است. پانزدهمین شعبه از رستوران های او که سال گذشته در نایتس بریج با سر و صدای زیاد افتتاح شد علیرغم آن که عملکرد ضعیفی داشت در چهار ماهه نخست سال افتتاح 7 میلیون پوند فروش داشته است. قیمت های بالای آن شعبه رستوران باعث نقدها کاربران در رسانه های اجتماعی شد.

او در آن رستوران برای یک برگر 100 پوند، برای ردبول 11 پوند و برای یک بطری آب 9 پوند از مشتریان دریافت می نماید. هم چنین، او برای گذراندن وقت در آن رستوران برای یک میز چهار نفره باید در حدود 37 هزار پوند هزینه کرد که شامل 600 پوند برای شیرینی باقلوا و 5 هزار پوند برای سرویس می گردد. این در حالیست که کارکنان لندنی رستوران او حداقل 10 پوند در ساعت دستمزد دریافت می نمایند که یک سوم قیمت سالاد آن رستوران است.

در همین حال، ماه گذشته او با بیان این که چگونه صورتحساب عده ای که برای یک وعده غذایی به شعبه رستوران اش در ابوظبی رفته بودند 140 هزار پوند شده بود خشم بسیاری را برانگیخت. معین نیست چه میزان از عایدی رستوران ها به جیب گوکچه می رود زیرا آن رستوران ها متعلق به یک شرکت هلدینگ هستند و ممکن است سرمایه گذاران دیگری نیز داشته باشند. با این وجود، نصرت از نمایش سبک زندگی لاکچری خود ابایی ندارد. عکس های منتشر شده او را در حال پیاده شدن از هواپیماهای شخصی و حضور در خودروی لیموزین نشان می دهند.

در سال 2019 میلادی نصرت 36 میلیون پوند برای خرید هتل مجلل Macka Palace در استانبول هزینه کرد. گفته می گردد او در یک آپارتمان پنت هاوس زندگی می نماید و یکی دیگر از رستوران های خود را در آنجا افتتاح نموده است. او با اعلام این لحظه مهم در اینستاگرام نوشته بود: یک آرزو داشتم و آن این بود که رستوران خود را در هتل ام داشته باشم. خدا را شکر که یکی از بزرگترین آرزوهای من در حال تحقق است.

گوکچه هم چنین دارای ملکی در بریتانیا و ایالات متحده است و اغلب تصاویری از یک استخر خصوصی در بورلی هیلز و اسب سواری در مزرعه را منتشر می نماید. طبق گزارشات منتشر شده او یک کلکسیون سوپر اسپرت رشک برانگیز شامل سه رولزرویس و یک لامبورگینی هوراکان در اختیار دارد.

با این وجود، نصرت از ابتدا ثروتمند نبود. طبق گزارش ها نشان می دهند او در کودکی به قدری فقیر بود که سن 12 سالگی مجبور شد مدرسه را ترک کند. او در حومه ای فقیرنشین در شرق استانبول در ترکیه بزرگ شد. نصرت یکی از پنج فرزند خانواده ای ترک بود که پدرشان معدنچی بوده و ماه ها دور از خانه مشغول کار برای امرار معاش بوده است. نصرت در سال 2019 میلادی گفته بود که اغلب مجبور بود با پوشیدن کفش ها و پیراهن هایی که مناسب نبودند به مدرسه برود زیرا والدین اش توانایی پرداخت هزینه خرید بچه ها را داشتند.

او ادعا می نماید که خانواده اش او را از مدرسه خارج کردند تا بتواند به عایدیزایی یاری کند و در 13 سالگی به عنوان شاگرد قصاب مشغول به کار شد. او می گوید: ساعت شش دو ساعت در قطار بودم و 30 دقیقه بعد از قطار در اتوبوس از خواب بیدار می شدم. پس از آن تمام روز می ایستادم و کار می کردم. هیچ تعطیلی و مرخصی ای در کار نبود.

او سپس در استیک هاوس ها کار کرد و مشغول شستن ظرف ها بود تا آن که به تدریج رتبه اش ارتقا پیدا کرد. او در سال 2017 میلادی به شبکه خبری ان بی سی گفته بود: از 14 سالگی بیش از 13 ساعت در روز در پایین ترین رده در آشپزخانه کار می کردم. من همواره آرزو داشتم یک رستوران افتتاح کنم. او سپس یک بانک را متقاعد کرد تا 2500 پوند به او وام دهد تا بتواند به آرژانتین سفر نموده و در خصوص تجارت گوشت اطلاعات کسب کند. او مدعی است که برای کسب تجربه به صورت رایگان کار می کرد و با انبوهی از تجربیات به شهر خود استانبول بازگشت.

او در سن 27 سالگی اولین استیک هاوس نصرت را در سال 2010 میلادی تنها با هشت میز و ده پرسنل افتتاح کرد. فریت ساهنک سرمایه گذار ترک از مشاهده سخت کوشی نصرت تحت تاثیر نهاده شد و به او پیشنهاد سرمایه گذاری را ارائه داد و به نصرت یاری کرد تا شعب دیگر رستوران اش را در آنکارا و دبی راه اندازی کند.

مجذوب نماینده ترین قصاب اینستاگرام

با این وجود، حرفه نصرت تا ژانویه 2017 میلادی واقعا اوج نگرفته بود زمانی که ویدئویی وایرال از نحوه پاشیدن نمک به وسیله او بر روی گوشت منتشر شد. یک ویدئوی اینستاگرامی 36 ثانیه ای به نام استیک عثمانی گوکچه را در حالی نشان می دهد که به شیوه ای نمایشی استیک را بر روی یک میز برش می دهد و سپس با حالت خاص دستان اش شبیه مار کبرا نمک را از روی ساعدش روی گوشت می ریزد تا آن را مزه دار کند. در آن موقع برونو مارس خواننده و آهنگساز مشهور این ویدئو را توئیت کرد و باعث شد بلافاصله در فضای مجازی منتشر گردد. گوکچه در آن موقع لقب مجذوب نماینده ترین قصاب اینستاگرام را از آن خود ساخت.

نصرت در مصاحبه ای گفته بود: تمام احساسات من از داخل گوشت و زمانی که نمک را روی آن می پاشم می آید. موفقیت او ادامه یافت و شعبی را در ایالات متحده از جمله در دالاس، بوستون، بورلی هیلز، نیویورک و هم چنین در میکونوس در یونان نیز افتتاح کرد.

افراد مشهوری از جمله کریستیانو رونالدو، دیوید بکهام، دی جی خالد و نائومی کمپبل به عنوان مشتری به شعب رستوران های نصرت در امریکا رفتند.

اکنون در اوج معروفیت و موفقیت او پس از صحنه های شرم آور در قطر برای بازیابی معروفیت خود می جنگد. جیانی اینفانتینو رئیس فیفا که پیش تر نصرت را ستایش می کرد دیگر او را در رسانه های اجتماعی دنبال نمی نماید و آنفالو نموده است. این نزاع باعث شد تا نصرت از حضور در یک رویداد ورزشی در امریکا در سال آینده محروم گردد. او سعی نموده از این جنجال دوری نموده و شب گذشته ویدئوهای عجیبی از خود در حال خم کردن عضلات اش در باشگاه ورزشی در دبی منتشر کرد. او هم چنین عکسی از خود به عنوان یک نوجوان 12ساله منتشر کرد و به ریشه های فروتنانه اش اشاره کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 دی 1401 بروزرسانی: 8 دی 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2124

به "مجذوب کننده ترین قصاب اینستاگرام ، نصرت گوکچه چگونه ثروتی 40 میلیون پوندی به دست آورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجذوب کننده ترین قصاب اینستاگرام ، نصرت گوکچه چگونه ثروتی 40 میلیون پوندی به دست آورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید