جریان حکمت عراق: الکاظمی لیست اسامی وزرای کابینه را به مجلس فرستاد

به گزارش سبزا، یک نماینده جریان الحکمت عراق امروز (پنج شنبه) اظهار داشت که نخست وزیر مکلف این کشور لیست اسامی وزرای کابینه خود را برای مجلس ارسال نموده است.

جریان حکمت عراق: الکاظمی لیست اسامی وزرای کابینه را به مجلس فرستاد

به گزارش سبزا، جاسم البخاتی، نماینده جریان الحکمه عراق امروز در گفت وگو با خبرگزاری المعلومه با اشاره به اینکه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف این کشور لیست اسامی وزرای کابینه خود را به مجلس ارائه نموده، گفت: هنوز تکلیف وزارتخانه های کشور و دفاع معین نشده است.

البخاتی در توضیح دلایل عدم حضور نماینده ای از جریان الحکمت در نشستی که در منزل هادی العامری، رئیس ائتلاف فتح برگزار گردید، ضمن مخالفت با اعلام دلایل این غیبت تا زمان صدور دستوری از سوی دفتر سیاسی جریان اظهار کرد: موضعگیری ما در این خصوص بعدها اعلام خواهد شد.

این نماینده جریان الحکمت در ادامه گفت: نخست وزیر مکلف لیست اسامی را که در رسانه ها اعلام شدند همراه با توضیح حال آنها، برای مجلس ارسال نموده تا نمایندگان مجلس با آنها آشنا شوند، این در حالیست که دو کرسی وزارت کشور و دفاع هنوز مورد مناقشه است.

او افزود: لیست شامل اسامی تکراری است که با مخالفت تعدادی از نمایندگان روبرو خواهد شد زیرا آنها خارج از توافق های قبلی تمامی نخست وزیران مکلف هستند که تکرار هرگونه اسمی در این کابینه و کابینه های قبلی را ممنوع می دانند.

همچنین جریان حکمت تاکید نمود، هیچ وزیری در دولت الکاظمی معرفی ننموده و آنچه رسانه ها در این باره منتشر کردند تلاشی برای به هم ریختن معادلات است.

علی العبودی، عضو فراکسیون جریان حکمت تاکید نمود: بار دیگر می گوییم که هیچ نامزدی را برای پست های وزارتی معرفی نکردیم و اخبار در این باره صحت ندارند.

همچنین فاضل الفتلاوی، عضو فراکسیون الفتح امروز به بغداد الیوم اظهار کرد: آنچه درباره اسامی نامزدهای بعضی پست های وزارتی منتشر شده عاری از صحت هستند به خصوص که بیش از پنج لیست مطرح شده و اسامی منتشر شده صحت ندارند.

وی افزود: نمی توان به اخبار رسانه ها اعتماد کرد و درباره کابینه آینده و اینکه قادر به اداره مرحله آینده است یا نه قضاوت کرد. باید منتظر ارائه کابینه واقعی باشیم بعد قضاوت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 907

به "جریان حکمت عراق: الکاظمی لیست اسامی وزرای کابینه را به مجلس فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریان حکمت عراق: الکاظمی لیست اسامی وزرای کابینه را به مجلس فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید