اخبار سیاسی

توصیف وزیر خارجه سوئیس از سفرش به اصفهان، عکس

وزیر خارجه سوئیس که در اولین مقصد سفرش در شهر اصفهان به سر می برد در توئیتی اصفهان را مرواریدی در خاورمیانه خواند و شناخت فرهنگ و مردم یک کشور را لازمه برقراری روابط خوب دیپلماتیک برشمرد.

29 مهر 1399

ثبت نام ترم آینده دانشجویانمجازی شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه ثبت نام دانشجویان دانشگاه ها برای ترم جدید به صورت مجازی انجام می شود گفت: آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها از 15 شهریور ماه قطعی است و دانشجویان جدید الورود نیز از اوایل آبان می توانند در دانشگاه محل پذیرش خود ثبت...

18 مهر 1399

واکنش ترکیه به بیانیه مشترک آمریکا، روسیه و فرانسه درباره قره باغ

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری ترکیه در سخنرانی خود در مجلس این کشور پس از بیانیه مشترک آمریکا، روسیه و فرانسه درباره مساله ناگورنو-قره باغ گفت که مخالف دخالت این کشورها در این مورد است.

17 مهر 1399

عملیات عمرانی نخستین بیمارستان تخصصی دامپزشکی استان یزد در دانشگاه اردکان شروع شد

عملیات عمرانی نخستین بیمارستان تخصصی دامپزشکی استان یزد در دانشگاه اردکان با حضور مجازی معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم به صورت حضوری شروع شد.

16 مهر 1399

شروع محاکمه وزیرکشور سابق ایتالیا به اتهام جلوگیری از پهلوگیری کشتی پناهجویان

مجلس سنای ایتالیا پیش از این با لغو مصونیت ماتئو سالوینی موافقت نموده بود. به این ترتیب وزیر کشور پیشین ایتالیا در صورت اثبات جرم ممکن است به حداکثر 15 سال زندان محکوم گردد.

15 مهر 1399

ترامپ: بسته کرونا را تایید نمی کنم تا پولی برای رای گیری پستی نباشد

رئیس جمهوری آمریکا گفت که از تایید بسته کمکی مرتبط با کرونا ویروس خودداری می کند چون دموکرات ها می خواهند این بسته شامل اعتبارتی برای رای گیری پستی باشد.

14 مهر 1399

اعلام نحوه فعالیت مدارس استثنایی در سال تحصیلی جدید

کرونا، نظام رسمی آموزشی کشور را همانند سایر بخش ها تحت تاثیر قرار داده است و در این میان مدارس استثنایی و دانش آموزان با نیازهای ویژه که لزوما همه آنها امکان بهره برداری از آموزش های مجازی را ندارند در شرایط ویژه ای قرار دارند و نیازمند توجه بیشتر هستند...

12 مهر 1399

خبرنگاران اتحادیه اروپا بلاروس را تهدید به تحریم کرد

تهران- خبرنگاران- اتحادیه اروپا با ناعادلانه و غیرآزاد خواندن انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده در بلاروس، مقام های این کشور را تهدید به تحریم کرد.

12 مهر 1399

بازرگان اگر زنده بود از کارنامه شما برائت می جست

شورای شهر تهران در ادامه سیاسی کاری های گذشته، نام یک خیابان را به اسم رئیس دولت موقت تغییر داد.

11 مهر 1399

ظریف: انفجار بیروت تمام جهان را در شوک فرو برد ولی آمریکا به تحریم لبنان ادامه می دهد، کاخ سفید جایگاهی برای استفاده از مکانیسم ماشه ندارد

وزیر امور خارجه گفت: فاجعه انفجار بندر بیروت تمام جهان را متأثر کرد و در شوک فرو برد، اما ایالات متحده علی رغم کرونا و این فاجعه، تحریم های خود را علیه لبنان ادامه می دهد.

11 مهر 1399

چین: تحریم های آمریکا مضحک هستند

نماینده ارشد چین در هنگ کنگ امروز (شنبه) گفت، تحریم های اعمال شده از سوی واشنگتن علیه مقام های ارشد این دولتشهر و همچنین چین اقداماتی از روی مسخرگی و مضحک است و باعث ارعاب یا ترس مردم چین نمی گردد.

7 مهر 1399

واکنش نماینده مجلس به ایرادهای شورای نگهبان بر طرح مالیات بر خانه های خالی

سخنگوی کمیسیون مالی مجلس گفت: مطمئن هستیم هزینه خالی نگه داشتن خانه ها تا حدی که امکان پذیر بوده، بالا رفته است بخشی از این خانه های خالی به بازار عرضه می گردد و بالاخره اثر خود را در بازار، دارد.

5 مهر 1399

افزایش سهم ایران از چرخش نخبگانی ، انتشار سالنامه مهاجرتی به برآورد ها پاسخ مستند داد

مدیر رصدخانه مهاجرت ایران با اشاره به افزایش سهم کشور از چرخش نخبگانی گفت: با انتشار سالنامه مهاجرتی به حدس ها و آمار های اشتباه درباره مهاجرت پاسخ داده شد.

31 شهریور 1399

کشته شدن سومین معترض در بغداد و تشدید اعتراض ها در ذی قار

بعضی منابع رسانه ای از کشته شدن سومین معترض عراقی بر اثر جراحت با گلوله گاز اشک آور و تشدید اعتراض ها در استان ذی قار خبر می دهند.

30 شهریور 1399

ترامپ شرایط اضطراری ملی در قبال لبنان را تمدید کرد

رئیس جمهور آمریکا در اطلاعیه ای خطاب به کنگره این کشور، شرایط اضطراری ملی در قبال لبنان را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

30 شهریور 1399

آمریکا حمله به روسیه را شبیه سازی کرد، جبهه حمله: مرز استونی و کانادا!

فرمانده نیروهای هوافضای روسیه اظهار داشت، بمب افکن های استراتژیک بی-52 آمریکا اواخر ماه گذشته میلادی در جریان رزمایش ها، حملات به روسیه را شبیه سازی کردند.

23 شهریور 1399

مرگ وزیر دفاع صدام و فرمانده جنگ ایران و عراق

ایسنا نوشت: وزیر دفاع دوران صدام، دیکتاتور سابق عراق در زندان الحوت در شهر ناصریه درگذشت.

22 شهریور 1399

اتحادیه اروپا خطاب به آمریکا: دست از تهدید ما بردارید

اتحادیه اروپا به دولت آمریکا هشدار داد تا از تهدید کردن برای تحریم کمپانی های این اتحادیه که در تکمیل پروژه خط لوله گازی بین آلمان-روسیه و ترکیه - روسیه دخیل هستند، دست بردارد و به جای آن به گفت وگو بنشیند.

20 شهریور 1399

هشدار لاوروف درباره استفاده تروریست ها از ویروس کرونا، تیرگی روابط آمریکا-چین، به نفع روسیه نیست

وزیر امور خارجه روسیه گفت: چالش های موجود در دنیا در دوران شیوع ویروس کرونا کاهش نیافته و برخوردهای مخرب دولت آمریکا نیز به این مسائل اضافه شده است.

18 شهریور 1399

روایت شاهدان عینی از فاجعه سینا اطهر ، در طبقه پنجم کلینیک چه اتفاقی افتاد؟

یک روز بعد از انفجار مهیب در کلینیک سینا اطهر تهران 4 نفر از مسئولان این کلینیک و یک پزشک که در صحنه حضور داشتند، بازداشت و سپس با وثیقه آزاد شدند و تحقیقات برای روشن شدن جزئیات دقیق حادثه که به مرگ 19 نفر منجر شد، آغاز شده است.

16 شهریور 1399
تعداد: (275)