خبرنگاران طرح فاز پنجم شهر جدید سهند تصویب شد

به گزارش سبزا، تبریز - خبرنگاران - معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: طرح فاز پنجم شهر جدید سهند در جلسه کمیته فنی شماره یک شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شد.

خبرنگاران طرح فاز پنجم شهر جدید سهند تصویب شد

بابک نجفیان، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با تصویب فاز پنجم شهر جدید سهند، زمینه برای ابلاغ دومین طرح توسعه و عمران (جامع) شهر جدید سهند فراهم شد.

وی گفت: دومین طرح توسعه و عمران (جامع) شهر جدید سهند 30 مهر 1397در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شده بود، ولی ابلاغ آن منوط به تهیه طرح فاز 5 شهر جدید سهند با رعایت نظرات این شورا شده بود.

نجفیان، ادامه داد: پس از اعمال نظرات استان در فاز 5 شهر جدید سهند در راستای نظرات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و تایید کمیته فنی شورای مذکور در روزهای آینده طرح مذکور از سوی دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ابلاغ می شود.

شهر جدید 130 هزار نفری سهند در شهرستان اسکو است.

این شهر واقع در 20 کیلومتری شمال غرب تبریز و در دامنه کوه سهند از شهرهای آذربایجان شرقی است که با هدف اسکان سرریز جمعیت شهر تبریز تاسیس شده است.

سهند از جمله شهرهای جدید ایران محسوب می شود که توسعه تدریجی ان از دهه 1370 آغاز شده و هم اکنون یک شهر تمام عیار محسوب می شود که از سوی سازمان بهداشت جهانی نیز به عنوان شهر سالم انتخاب شده است.

البته شهر جدید سهند به دلیل نوپا بودن آن از مشکلاتی در حوزه زیرساخت ها رنج می برد که رفع آن در سال های اخیر از اولویت های مدیریت ارشد آذربایجان شرقی بوده است.

به همین دلیل چندی قبل آزادراه 22 کیلومتری تبریز - سهند با صرف حدود 300 میلیارد تومان و پس از 12 سال به بهره برداری رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1465

به "خبرنگاران طرح فاز پنجم شهر جدید سهند تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح فاز پنجم شهر جدید سهند تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید