رئالی که رئال مادرید نیست

به گزارش سبزا، رئال مادرید با راهنمایی سرمربی اسپانیایی اش نه تنها در گلزنی ناکام بوده است بلکه در شکست و گل های دریافتی نیز آمار بدی را نسبت به مربیان گذشته این تیم به ثبت رسانده است.

رئالی که رئال مادرید نیست

به گزارش خبرنگاران، رئال مادرید روزهای عجیبی را در حال سپری کردن است. این تیم پس از سومین قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا با زین الدین زیدان خداحافظی کرد و یکی از جنجالی ترین انتخاب ها را داشت. تنها دو روز پیش از آغاز جام جهانی 2018 روسیه، باشگاه رئال مادرید خاطرنشان کرد یولن لوپتگی، سرمربی وقت اسپانیا پس از سرانجام این بازی ها راهنمایی سفیدپوشان را بر عهده خواهد گرفت. این اتفاق با واکنش فدراسیون فوتبال اسپانیا رو به رو شد و لوپتگی یک روز پیش از آغاز جام جهانی به دلیل اخراج از تیم ملی مجبور شد روسیه را ترک کند.

با این حال مادرید در تابستان دوباره همه را شگفت زده کرد. کریستیانو رونالدو پس از 9 سال حضور در این تیم تصمیم گرفت اسپانیا را ترک کند و در یوونتوس پا به توپ گردد. همه منتظر عملکرد مادرید بدون زیدان و رونالدو در فصل جدید بودند. تیم لوپتگی فصل را خوب آغاز کرد و گل های زیادی در بازی های نخست به ثمر رساند. به طوری که طرفداران جای خالی ستاره پرتغالی و سرمربی فرانسوی را احساس نمی کردند.

اما این شرایط ثابت نماند و پس از آغاز درخشان سفیدپوشان در آغاز لیگ قهرمانان که رم را در یک شب فوق العاده با سه گل شکست دادند همه چیز تغییر پیدا کرد. مشکل گلزنی مادرید آغاز شد و تیم لوپتگی پس از باز کردن دروازه اسپانیول در چهار بازی پیاپی نتوانست گلی به ثمر برساند. این اتفاق موجب شد سفیدپوشان در مجموع یازده بازی آغازین فصل آمار بدی را به ثبت برسانند.

بر اساس آمار میسترچیپ (کارشناس و روزنامه نگار معروف اسپانیایی) مادرید پس از شکست یک بر صفر مقابل آلاوس برای سومین بار در تاریخ 116 ساله باشگاه رکورد چهار بازی پیاپی بدون گل را به ثبت رساند. این اتفاق ابتدا در سال 1982 با بوسکوف رخ داد. سپس در سال 1985 مادرید آمانسیو چنین رکوردی را به ثبت رساند و در نهایت سفیدپوشان با لوپتگی در سال 2018 نتوانستند نزدیک به هفت ساعت دروازه حریفان شان را باز نمایند.

لوپتگی نخستین سرمربی مادرید است که پس از می و آوریل 1994 در یازده بازی رسمی نخست فصل چهار شکست را تجربه می نماید. در آن موقع تیم مادریدی تحت راهنمایی ویسنته دل بوسکه بود. هم چنین مادرید از 87 سال پیش در استادیوم مندیسوروسا شکست نخورده بود.

مادرید با راهنمایی سرمربی اسپانیایی توانسته است در هشت بازی این فصل لالیگا 14 امتیاز کسب کند. از 45 سرمربی مادرید تنها 10 سرمربی امتیازهای کم تری نسبت به او به دست آوردند.

آمار لوپتگی نسبت به دو سرمربی گذشته مادرید نیز بد بوده است. رافائل بنیتس در یازده بازی آغاز فصل هفت پیروزی و چهار تساوی به دست آورد و بدون شکست بود. تیم او توانست 24 گل به ثمر برساند و تنها دو گل دریافت کند.

مادرید زیدان هشت پیروزی، دو تساوی و یک شکست را به ثبت رساند و در این مدت 36 بار دروازه حریفان را باز کرد. هم چنین 9 گل دریافت کرد. در مقابل تیم لوپتگی پنج پیروزی، دو تساوی و 4 شکست را تجربه کرد. این تیم تنها 17 گل به ثمر رساند و 12 بار دروازه اش باز شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 63

به "رئالی که رئال مادرید نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئالی که رئال مادرید نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید