رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال

به گزارش سبزا، به گزارش خبرنگاران، حامد مظاهری، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با حضور در هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان با اشاره به اینکه پیش بینی ما این است که در نیمه دوم سال با ثبات بازار ارز، بازار مسکن رونق گیرد اظهار داشت: افزایش 50 تا 60 درصدی قیمت مسکن در 5 سال متعادل و طبیعی است. اما بازارهایی مانند ارز افزایش حبابی داشته اند. بهترین سرمایه گذاری در بازار سرمایه است چرا که شفافیت بیشتری دارد.

رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال

مظاهری با اشاره به اینکه از نیمه دوم سال گذشته بخش مسکن وارد رونق نسبی گردید، بیان داشت: صنایع پایین دستی بخش مسکن می تواند نقش موثری در ایجاد اشتغال داشته باگردید. در حال حاضر اقتصاد در شرایط چالشی قرار گرفته است و هرگونه صحبت از تحریم آسیب زیادی به اقتصاد وارد می نماید.

بهمن عبدالهی؛ رییس اتاق تعاون ایران نیز استقبال از نمایشگاه را مطلوب ارزیابی کرد و اعلام نمود: حدود 919 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه حضور دارند. از مجموع 919 مشارکت نماینده تعداد 804 شرکت داخلی بوده و 89 شرکت خارجی به طور مستقیم همچنین 26 شرکت نیز به صورت غیرمستقیم در نمایشگاه حضور خود را اعلام نموده اند.

وی ادامه داد: شرکت هایی که به صورت مستقیم در هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان حضور دارند از کشورهای ترکیه، چین، لهستان و هلند هستند. شرکت هایی هم که به طور غیرمستقیم در نمایشگاه هستند از کشورهای نروژ، چک، ایتالیا، آلمان، برزیل، کره جنوبی، هند، فنلاند، فرانسه، انگلیس، هنگ کونگ، سوئیس، استرالیا، اتریش، ژاپن و اسپانیا حضور یافته اند.

عبداللهی با اشاره به اینکه صنعت ساختمان نقش موثری در ایجاد اشتغال دارد ادامه داد: رکودی که در چند سال گذشته در صنعت ساختمان حاکم گردیده ظرفیت اشتغال را در این بخش کاهش داده، امیدواریم با ثابت گردیدن نوسانات ارزی سهم بازار مسکن در اقتصاد افزایش یابد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه حضور کشورهای خارجی در هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان نسبت به سال های گذشته بیشتر گردیده است اعلام نمود: عمده کشورهای حاضر در این نمایشگاه اروپایی بودند که این خود نشان دهنده بی اثر بودن تحریم ها بوده است.

رییس اتاق تعاون ایران به نقش تعاونی ها در صنعت ساختمان اشاره نمود و اعلام نمود: بسیاری از صنایع فولادی مرتبط با صنعت ساختمان در قالب تعاونی ها فعالیت می نمایند و این خود نشانگر حضور موثر تعاونی ها در بخش ساختمان است؛ متأسفانه بسیاری از شرکت های صادرنماینده به دلیل نوسات نرخ ارز در بخش صادرات لطمه خورده اند و زیان های بسیاری در این بخش دیده اند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 29 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 8

به "رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید