ابعاد و زوایا پذیرش تحصیلی در کانادا را بدانید!

به گزارش سبزا، اگر دانشجو هستید و دوست دارید در کشور کانادا ادامه تحصیل دهید در این مطلب با شرایط اخذ پذیرش در کانادا آشنا می شوید.

ابعاد و زوایا پذیرش تحصیلی در کانادا را بدانید!

در فکر بسیاری از افراد مهاجرت به یک کشور خارجی هدفی کاملا رویایی است که دسترسی به آن مشکل است. بسیاری از دانشجویان علاقه دارند تا در دانشگاه های خارجی ادامه تحصیل دهند، اما انجام چنین کاری را غیرممکن می دانند. در بین کشورهای جهان، کانادا جزو محبوب ترین مقصدهای مهاجرتی است که بسیاری از ایرانیان دوست دارند در این کشور اقامت و تحصیل داشته باشند. اگر دانشجو هستید و دوست دارید در کشور کانادا ادامه تحصیل دهید، با مطالعه ادامه این مطلب خواهید فهمید که چگونه این کار را انجام دهید و با ابعاد و زوایا انجام آن آشنا خواهید شد.

گرفتن پذیرش دانشگاه های کانادایی، از رویا تا واقعیت

بعضی از دانشجویان گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادایی را یک کار خیلی سخت می دانند. اما گرفتن پذیرش در دانشگاه های کانادایی با رعایت چند نکته به سادگی قابل انجام خواهد بود. برای گرفتن پذیرش ابتدا باید آنالیز کنید که چه شرایطی برای قبولی در دانشگاه های کانادایی مورد احتیاج است. معمولا دانشگاه های کانادایی این شرایط را در سایت خود قرار می دهند تا متقاضیان دریافت پذیرش از شرایط ثبت نام اطلاع پیدا نمایند. پس برترین راه برای اطلاع از شرایط پذیرش تحصیلی کانادا مراجعه به سایت دانشگاه است.

شرایط پذیرش تحصیلی دانشگاه های کانادایی چیست؟

به طور کلی شرایط تحصیل در بسیاری از دانشگاه های کانادایی یکسان است و ممکن است نسبت به سطح علمی دانشگاه آسان تر یا سخت تر باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادایی باید مدرک دیپلم 12 ساله خود را در اختیار داشته باشید. اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید، 11 ساله بودن مدرک شما اهمیت چندانی نخواهد داشت. در تمامی دانشگاه های کشور کانادا داشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی الزامی است. البته اینکه به چه مدرکی و چه نمره ای برای دریافت پذیرش احتیاج است، نسبت به نوع دانشگاه تفاوت دارد و باید این موضوع به دقت آنالیز گردد. معمولا نمره 6.5 آیلتس برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی کافی خواهد بود.

اگر قصد دارید که در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادایی ادامه تحصیل دهید، باید حداقل معدل 13 را در دوره کارشناسی کسب نموده باشید. بعلاوه در این مقطع هم به مدرک زبان انگیسی احتیاج خواهید داشت و نمره حداقلی 6.5 در مدرک آیلتس شما الزامی است. توجه داشته باشید هر چقدر نمره شما در این موارد بیشتر باشد به امکانات بهتری دسترسی پیدا خواهید کرد و شانس پذیرش شما در دانشگاه ها بیشتر می گردد.

گرفتن پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع دکترا اندکی مشکل خواهد بود و باید شرایط خاصی را داشته باشید. برای مقطع دکترا نمره حداقلی آیلتس 7 احتیاج است و داوطلب باید شرایطی دیگری هم داشته باشد. اگر متقاضی مقطع دکترا هستید، باید مقالات علمی معتبری را جمع آوری کنید. اصطلاحا به این مقالات ISI گفته می گردد و هر چقدر تعداد آن در رزومه شما بیشتر باشد، شانس پذیرش در مقطع دکترا هم بیشتر می گردد. دریافت توصیه نامه از اساتید دانشگاه شما هم امتیاز بزرگی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادایی است.

تحصیل در کانادا فقط در دانشگاه امکان پذیر است؟

بعضی از افراد این سوال را دارند که آیا ادامه تحصیل رایگان در کانادا فقط در دانشگاه امکان پذیر است؟ اما پاسخ این سوال منفی است و بچه ها کم سن هم می توانند در مدارس کانادایی ادامه تحصیل دهند. اما انجام این کار با مشکلاتی همراه است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان در کشور کانادا به صورت 12 ساله است و متقاضیان هر مقطع باید شرایط سنی خاصی را داشته باشند. گذراندن 6 سال دوره ابتدایی برای بچه ها 6 تا 8 سال اجباری است و نوجوانانی که بیش از 13 سال سن دارند باید در دبیرستان های کانادایی ادامه تحصیل دهند.

اولین چالش برای فرزند شما این است که باید مهارت مناسبی در زبان انگلیسی داشته باشد و در دوره های زبان انگلیسی کشور کانادا شرکت کند. تحصیل در کالج های کانادایی فرصت بسیار مناسبی ادامه تحصیل نوجوانان دلبند شما است، اما انجام چنین کاری با هزینه های زیادی همراه خواهد بود. به طور مثال شهریه هر سال تحصیلی در کالج های خصوصی حدود 50000 دلار کانادا در سال است و با تبدیل آن به پول ملی مبلغ هنگفتی به دست می آید. از طرفی دیگر زندگی در یک کشور برای افراد زیر سن قانونی بسیار مشکل است و باید ولی و قیم کودک همراه وی باشد. دولت کانادا برای والدین دانش آموز ویزای توریستی صادر می نماید که این ویزا تا زمان تحصیل کودک اعتبار دارد و پس از اتمام تحصیل دانش آموز باطل می گردد.

مهمترین فایده دریافت ویزای تحصیلی کانادا

با دریافت ویزای تحصیلی کانادا به یک فرصت بسیار بزرگ دسترسی پیدا خواهید کرد. با دریافت پذیرش به دانشجو ویزای تحصیلی داده می گردد که تا خاتمه تحصیل اعتبار دارد. اما دولت کانادا پس از خاتمه تحصیل به دانشجویان 9 ماه تا 3 سال زمان می دهد که یک شغل مناسبی برای خود پیدا کند. اگر به مدت 3 سال در آن شغل مشغول به کار گردد و هزینه های زندگی خود را تامین کند، ویزای دائمی به دانشجو داده می گردد و از آن پس اقامت دائم کشور کانادا را خواهد داشت. بدون شک چنین امکانی یک فرصت ایده آل برای مهاجران است تا بتوانند اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.

هزینه زندگی دانشجویی در کشور کانادا چقدر است؟

بسیاری از داشجویان این سوال را دارند که هزینه دریافت ویزای دانشجویی و زندگی در این کشور چقدر است. هزینه شهریه دانشگاه نسبت به مقطع و نوع دانشگاه فرق دارد، اما اگر سابقه تحصیلی خوبی داشته باشید می توانید از دانشگاه بورسیه تحصیلی کانادا بگیرید تا بخشی از هزینه های تحصیل شما به وسیله دانشگاه پرداخت گردد. در طول تحصیل در کشور کانادا این امکان را دارید تا به صورت پاره وقت مشغول به کار شوید و بتوانید هزینه های زندگی خود را تامین کنید.

استفاده از یک راهنمای خوب برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

انجام کارهای مهاجرتی و دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا ممکن است که با چالش های زیادی همراه باشد. با استفاده از مشاورین مجرب موسسه مهاجرتی مای اسمات اپلای، می توانید راستا مناسبی را برای رسیدن به دانشگاه های کانادایی انتخاب کنید. سایت مای اسمارت امکانات ویژه ای را برای کاربران خود قرار داده است که یکی از این امکانات یک موتور جست و جوی هوشمند برای یافتن دانشگاه های مناسب با توجه به رشته و شرایط تحصیلی کاربران قرار گرفته است تا پیدا کردن دانشگاه راحت تر گردد.

منبع: کجارو
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1938

به "ابعاد و زوایا پذیرش تحصیلی در کانادا را بدانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابعاد و زوایا پذیرش تحصیلی در کانادا را بدانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید