ساخت گران ترین بوگاتی ویرون دنیا با 20 تن آلومینیوم! ، عکس

به گزارش سبزا، بوگاتی ویرون یک هایپرکار فوق العاده در تمام دوران است که در طول دوره فراوری آن، مجموعه ای متنوع از مدل های فراوری محدود معرفی گردید. با این حال، هیچ یک از آن نسخه های خاص به میزان این ویرون گرند اسپرت ویتس قیمت ندارند.

ساخت گران ترین بوگاتی ویرون دنیا با 20 تن آلومینیوم! ، عکس

امیرمسعود عابدین- داستان گران ترین بوگاتی ویرون ساخته شده در نوع جالب است. مالک اصلی خودرو عاشق نسخه ویژه ویرون 16.4 Pur Sang و در عین حال خواستار نسخه گرند اسپرت ویتس نیز بود. Pur Sang به لطف کناره های آلومینیومی صیقلی و بخش مرکزی فیبر کربن خود، بسیار ویژه و برجسته بود. بنابراین بدون اطلاع بیشتر برای ساخت این خودرو، قطعات آلومینیومی استفاده شده به هم جوش داده شده بود و سپر جلو که به نظر می رسید از آلومینیوم ساخته شده، در واقع رنگ آمیزی شده بود.

این موضوع برای شخصی که این گرند اسپرت ویتس را سفارش داده بود، به اندازه کافی خوشایند نبود. او یک ویرون می خواست که در قطعات آلومینیومی غوطه ور گردد و به هم جوش داده نشده باشد. مهندسان بوگاتی یک برنامه ویژه CAD ایجاد کردند و تعیین کردند که 20 تن آلومینیوم مورد احتیاج بوده و ساخت این خودرو بسیار گران تمام می گردد. این خودروساز فرانسوی این خبر بد را به مالک خبر داد، اما مالک دست از کوشش برنداشت.

طبق گفته مکاترونیک که اکنون وظیفه فروش این خودرو را بر عهده دارد، مالک اصلی تنها شخصی بود که هر یک از شش خودروی سری گرند اسپرت ویتس Legends و چندین ویرون سوپر اسپرت را سفارش داد. او تهدید کرد که اگر بوگاتی، ویتس آلومینیومی مورد نظر او را نسازد، تمام سفارش ها را لغو خواهد نمود. بوگاتی بیشتر از سایرین برای ساخت این ویرون زمان صرف کرد.

در حالی که تعیین نیست مالک اصلی دقیقاً چقدر هزینه پرداخت نموده است، اما به نظر می رسد که هزینه این تغییرات به تنهایی بیشتر از قیمت اصلی گرند اسپرت ویتس 2.5 میلیون دلاری باشد.

در تضاد با بدنه آلومینیومی صیقلی خودرو، فضای داخلی با چرم قرمز روشن و دوخت های مشکی تزئین شده که روی آن عبارت Kaq نوشته شده است. اندازه زیادی فیبر کربن براق در سراسر کنسول وسط یافت می گردد. مالک اصلی تنها 750 کیلومتر با این خودرو مسافت طی نموده است.

منبع: carscoops

227322

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 تیر 1403 بروزرسانی: 3 تیر 1403 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2254

به "ساخت گران ترین بوگاتی ویرون دنیا با 20 تن آلومینیوم! ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت گران ترین بوگاتی ویرون دنیا با 20 تن آلومینیوم! ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید