شستن انواع پرده در خانه تکانی

به گزارش سبزا، اگر از آن دسته هستید که شستن پرده ها جز جدایی ناپذیر خانه تکانی می دانید باید یک سری نکات را برای تمیز کردن پرده ها در نظر داشته باشید تا جلوه پرده از بین نرود و عمر آن طولانی تر باشد.

شستن انواع پرده در خانه تکانی

به گزارش خبرنگاران، پرده های هر خانه ای از مهم ترین اجزای آن خانه هستند. می توان با انتخاب یک پرده خانه را دلنشین و زیبا کرد یا همان خانه دلگیر و کم نور شود.

اگر پرده را در طی سال تمیز نگه دارید و آن را گردگیری کنید شاید نیاز نباشد در زمان خانه تکانی زحمت باز کردن و نصب دوباره پرده ها را به خود بدهید.

اما اگر از آن دسته هستید که شستن پرده ها جز جدایی ناپذیر خانه تکانی می دانید باید یک سری نکات را برای تمیز کردن پرده ها در نظر داشته باشید تا جلوه پرده از بین نرود و عمر آن طولانی تر باشد.

نکاتی نیز نیاز است که حتی قبل از خریدن پرده به آن دقت کنید. بهتر است جنس پرده را طوری انتخاب کنید که به راحتی قابل شست وشو باشد.

جنسی از پارچه را انتخاب نکنید که پس از شست وشو کوتاه شود. جنس پرده خود را بشناسید چرا که این موضوع به شما کمک می کند تا بهترینو مناسب ترین روش را برای شست وشو انتخاب کنید.

پرده چوبی

در زمان تمیز کردن پرده چوبی باید مراقب باشید چرا که چوب به مواد شوینده و اب حساس است و می تواند باعث تغییر رنگ و شکل پرده شود.

برای تمیز کردن کرکره های چوبی، ابتدا حتما باید پرده ها را غبار روبی کنید. یک فرچه گردگیر یا دستمال تهیه کنید.

به هیچ وجه از ابزار زبر و خشن برای تمیز کردن این نوع پرده ها استفاده نکنید. اگر پرده ها بسیار کثیف بوده و نیاز به شست و شو داشت با آب ولرم و بدون مواد شوینده آن را تمیز کنید.

پرده های پلیسه و پارچه ای

دو را برای شستن این پرده ها دارید. می توانید آن ها را باز کنید و کاملا در خانه یا توسط خشکشویی بشورید.

اگر این کار را انجام دهید بهتر است در زمانی که پرده ها هنوز نم دار هستند آنها را آویزان کنید. با این کار شما از اتوکشی پرده رها خواهید شد.

اگر می خواهید زحمت باز و نصب کردن پرده را نکشید راهی دیگر نیز دارید. می توانید از اسفنج مرطوب شده با آب و محلول شست و شو استفاده کنید.

به این صورت که اسفنج را به همه قسمت های پرده بکشید تا کاملا تمیز شود. میله پرده ها را در تمیزکاری از قلم نیاندازید که محلی مناسبی برای جمع شدن تار عنکبوت و گرد و خاک است.

پرده های تور

همان طور که شستن پرده های توری راحت تر از دیگر پرده ها است و می توانید آنها را به راحتی با ماشین لباسشویی یا دست بشورید اما ممکن است حالت خود را از دست بدهند.

می توان یک لیوان نشاسته را دریک لیوان آب سرد حل کرده و آنرا کمی گرم کرده تا لعاب دهد سپس آنرا در لگن آب سرد حل کرده و تور شسته شده رابه مدت نیم ساعت در آن خیس داد سپس آنرا آویزان کرد تا خشک شود با انجام این کار شکل پرده حفظ خواهد شد.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1484

به "شستن انواع پرده در خانه تکانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شستن انواع پرده در خانه تکانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید