مردی که در 4 روز 685 کیلومتر دوید

به گزارش سبزا، مردی به نام فیل گر-Phil Gore در مسابقه دوی اولتراماراتون استرالیا توانست 685 کیلومتر مسافت را در 4 روز طی کند و برنده این مسابقه گردد.

مردی که در 4 روز 685 کیلومتر دوید

به گزارش خبرآنلاین، نوعی مسابقه دوی اولترامارتون وجود دارد که با نام بک یارد یا دوردور زدن شناخته می گردد و مسابقه ای بدون خط سرانجام است. در واقع در این مسابقه رقبا باید به طور متوالی مسافت 6706 متر را در کمتر از یک ساعت بدوند و این دور ها آنقدر ادامه دهند تا فقط یک دونده باقی بماند.

در مسابقه سال جاری استرالیا که در مزرعه ای واقع در 180 کیلومتری شمال غربی بریزبن استرالیا برگزار گردید، چهار روز و نیم رقبا در حال دویدن بودند که در نهایت فیل گر پس از 102 بار دویدن (مسافتی معادل 685 کیلومتر) برنده مسابقه شد و در عین حال توانست رکورد قبلی را بشکند.

رکورد قبلی متعلق به مردی اهل بلژیک بود که سال 2020 توانسته بود 101 دور در مسابقه بدود و رقبای خود را شکست دهد.

گر می گوید برای اینکه بتواند این رقابت را برنده گردد، دویدن را به بخشی از زندگی خود تبدیل نموده بود. او حتی مسیر خانه تا محل کار را با دویدن طی می نموده است.

جالب اینکه دمای روز و شب در این 4 شبانه روز بسیار متفاوت و از 22 درجه روز تا 2- درجه شب متغیر بوده که دو را سخت تر هم نموده بوده است. گر می گوید برای این تغییر دما هم خود را آماده نموده بوده است. در واقع از 2 ماه قبل از مسابقه با آب سرد حمام می نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1402 بروزرسانی: 21 تیر 1402 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2210

به "مردی که در 4 روز 685 کیلومتر دوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردی که در 4 روز 685 کیلومتر دوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید