مشکل سرویس مدارس تا نیمه نخست مهر رفع می گردد

به گزارش سبزا، رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز گفت: با توجه به هماهنگی با شرکت های حمل و نقلی کوشش می گردد که تا نیمه مهر مسائل سرویس مدارس کاملا رفع گردد.

مشکل سرویس مدارس تا نیمه نخست مهر رفع می گردد

رئیس انجمن اولیا ومربیان آموزش و پرورش فارس گفت: بر اساس هماهنگی تابستان 1401 آموزش و پرورش با سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، قرار بود 24 شرکت حمل و نقل مورد تایید شهرداری و آموزش و پرورش، کار جا به جایی بیش از 97 هزار دانش آموز را در شهر شیراز انجام دهند.

وفایی گفت: با وجود ثبت نام دانش آموزان در سامانه سرویس و ارسال آدرس های آن ها به شرکت های مورد نظر، سرویس مدرسه کمتر از 50 درصد از دانش آموزان معین شده و با گذشت دو روز از آغاز سال تحصیلی، دیگر دانش آموزان برای رفتن به مدرسه هنوز بدون سرویس هستند.

او تاکید نمود که شهرداری شیراز وظیفه نظارت بر تامین سرویس مدارس را داشته، اما این نظارت کافی نبوده است.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز گفت: از 45 روز گذشته، مصوبه افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس را به شورای اسلامی شهر شیراز ارسال کردیم که پس تصویب، فرمانداری با این مصوبه مخالفت کرد.

باباخانی گفت: در روز های پایانی شهریورماه، موضوع را در شورای حل اختلاف پیگیری و کمتر از یک هفته مانده به بازگشایی مدارس، افزایش 40 درصدی کرایه سرویس مدارس تصویب و اجرایی شد.

وی گفت: یکی از دلایل تعویق در سامان دهی سرویس مدارس، تاخیر در تصویب افزایش کرایه بود.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز گفت: با توجه به هماهنگی با شرکت های حمل و نقلی کوشش می گردد که تا نیمه مهر مسائل سرویس مدارس کاملا رفع گردد.

شهر شیراز 300 هزار دانش آموز دارد که حدود یک سوم از آن ها با سرویس به مدرسه می روند.

خبرنگاران فارس شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1401 بروزرسانی: 6 مهر 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2086

به "مشکل سرویس مدارس تا نیمه نخست مهر رفع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل سرویس مدارس تا نیمه نخست مهر رفع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید