اخبار اقتصادی

مفتح: دولت لایحه متمم بودجه 1400 را تقدیم مجلس کند

تسنیم نوشت: سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به انتها منابع مصرفی بودجه 1400 گفت: لایحه متمم بودجه 1400 باید از سوی دولت تقدیم مجلس گردد.

25 مهر 1400

آمار یاری های صندوق بین المللی پول در دوران کرونا به کشورها

خبرنگاران- تا به امروز بیش از 250 میلیارد دلار به وسیله صندوق بین المللی پول به کشورهای مختلف وام داده شده است.

18 مهر 1400

قراردادی دانش بنیان برای ساخت سنسور و مجموعه های الکترونیکی خودرو منعقد شد

یک شرکت دانش بنیان تفاهم نامه فراوری سنسور های موتور خودرو با شرکت ساپکو را منعقد کرد که ابن تفاهم نامه منجر به عقد قرارداد و فراهم کننده همکاری های بیشتر برای آن با صنایع دیگر شده است.

13 مهر 1400

واکاوی دلایلی که تولید تجهیزات مخابراتی را در کشور ضروری کرد، آیا تقاضا برای تولیدات ایرانی وجود دارد؟

هیچ صنعتی مثل صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات نمی تواند به رشد اقتصادی کشورها کمک کند. این را آمارها می گویند. زیرا ثابت شده که 10 درصد رشد در تمام فناوری های مخابراتی، موجب افزایش 4 درصدی در تولید ناخالص ملی کشورها می شود. در این گزارش...

2 مهر 1400

نصیری: بعید می دانم استقلال در لیگ کشتی شرکت کند، اسپانسر خوب داشته باشیم تیم می دهیم

مدیر تیم کشتی استقلال گفت بعید است آنها با نام استقلال بتوانند در لیگ آینده شرکت نمایند، اما اگر اسپانسر مطمئنی پیدا نمایند در مسابقات تیم خواهند داشت.

27 شهریور 1400

روشن: در ناکامی استقلال 70درصد مدیریت مقصر است، نمی توان با حرف های معاون باشگاه طرفداران را فریب داد

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که در ناکامی آبی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا، مدیریت باشگاه 70درصد مقصر بوده است.

26 شهریور 1400

رشد جمعیت کانادا ناشی از مهاجرت است

اخیرا جمعیت کانادا به یمن مهاجران رشد داشته است و در نتیجه تنوع جامعه کانادایی رو به افزایش رفته است. بعلاوه شواهدی در دست است که کمتر شدن شکاف بین نیروی کار مهاجر و بومی کانادا را تایید می نماید. به گزارش Statistics Canada هشتاد و دو درصد رشد جمعیت کانادا بین...

21 شهریور 1400

تسلا بات یک شوخی عظیم است یا یک طرح انقلابی؟!

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا با یک ارائه پرشور و جنجالی، تسلا بات را معرفی کرد، یک ربات انسان نما که پنج فوت، هشت اینچ (1.7 متر) و 125 پوند (56 کیلوگرم) وزن دارد. به گفته ماسک، این ربات دستانی شبیه انسان دارد و می تواند مانند یک کارگر کار کند، اما این طرح واقعا...

13 شهریور 1400

ادارات زنجان از امروز تا 31 مردادماه پنجشنبه ها تعطیل است

شاددل گفت: ادارات و سازمان های دولتی زنجان از امروز پنجشنبه 17 تیرماه تا خاتمه مردادماه در روز های پنجشنبه تعطیل خواهد بود.

3 شهریور 1400

فرهنگ های متنوع برزیل ، خرید بلیط هواپیما به برزیل

کشور برزیل در جهان و به خصوص در میان گردشگران به اسم کشوری با تنوع قومی و فرهنگ های گوناگون شناخته می گردد. مهاجرت از آفریقا، اروپا و آسیا همراه با ریشه های بومی خود کشور برزیل باعث ایجاد طیف گسترده ای از سنت ها، باورها و ظواهر فیزیکی مختلف شده است. قصد...

31 مرداد 1400

20 فیلم جنجال برانگیز که تماشاگران و منتقدان را مقابل هم قرار دادند

در این مقاله با 20 فیلم جنجال برانگیز آشنا می شوید که نظرات متناقضی را برانگیختند و بین منتقدان و تماشاگران دودستگی ایجاد کردند.

25 مرداد 1400

موانع سیاسی برای عضویت ایران در ⁧‫سازمان شانگهای‬⁩ برداشته شده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان این که موانع سیاسی برای عضویت ایران در ⁧‫سازمان شانگهای‬⁩ برداشته شده، گفت: با طی تشریفات فنی، عضویت ایران نهایی خواهد شد.

24 مرداد 1400

اجرای توافقنامه ایران و سوریه تا سه ماه آینده

پس از سفر قالیباف و هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، به کشور سوریه که با اهداف تجاری، پارلمانی و سیاسی انجام شد، رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات پارلمانی دقایقی قبل وارد تهران شدند.

17 مرداد 1400

پسر لاک پشتی درمـان شـد

خبرنگاران: یک کودک که به علت رشد یک خال گوشتی بسیاربزرگ در پشت کمرش به پسر لاک پشتی معروف شده بود، اکنون می تواند مانند یک کودک معمولی به زندگی خود ادامه دهد.

14 مرداد 1400

سقف تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده 300 میلیون تومان شد

تهران (پانا) - مدیرعامل بانک مسکن جزئیات افزایش سقف تسهیلات نوسازی در منطقه ها بافت فرسوده به 300 میلیون تومان و شرایط بازپرداخت آن را اعلام نمود.

12 مرداد 1400

شرکتی دانش بنیان با فراوری فرآورده های آبگریز موجب افزایش عمرنمای ساختمان ها شد

باد، باران و دیگر شرایط ناپایدار جوی، به مرور زمان رنگ از رخسار ساختمان ها می گیرد، این چالش اما با تولیدات یک شرکت دانش بنیان رفع شده است.

10 مرداد 1400

اجرای برنامه های آموزشی برای تبدیل باجه های بانک توسعه تعاون به شعب

برنامه های آموزشی ویژه کارکنان باجه های دارای مجوز تبدیل به شعبه در بانک توسعه تعاون به اجرا در آمده است.

8 مرداد 1400

افزایش 19 درصدی مصرف برق نسبت به پارسال

مصرف برق کشور روز گذشته با رشد 19 درصدی نسبت به روز مشابه پارسال به بیش از 56 هزار مگاوات رسید، این درحالی است که طبق پیش بینی سازمان هواشناسی روز های گرم تر در پیش است.

5 مرداد 1400

خانه ملت ، تعدد قوانین موازی مانع بهبود فضای کسب و کار

خبرنگاران - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: برای بهبود فضای کسب و کار باید تنقیح قوانین صورت بگیرد البته مدتهاست و حتی در ادوار مختلف مجلس موضوع تنقیح قوانین مطرح بوده اما متاسفانه این موضوع به کندی پیش رفته و باید تسریع گردد.

5 مرداد 1400

رئیس جمهوری کره جنوبی بر صلح در شبه جزیره کره تاکید نمود

رئیس جمهوری کره جنوبی بر ایجاد صلح در شبه جزیره کره تاکید و از انتصاب سانگ کیم به اسم نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی استقبال کرد.

2 مرداد 1400
تعداد: (455)