میانه زمان تاخیر پرواز ایرلاین ها به 84 دقیقه رسید

به گزارش سبزا، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر گشته، میانه زمان تاخیر پرواز ایرلاین ها به 84 دقیقه رسید.

میانه زمان تاخیر پرواز ایرلاین ها به 84 دقیقه رسید

طبق گزارش پروازهای ماه مهر که از سوی مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی منتشر شده است، کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مهر سال جاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست چهار درصد، اعزام و پذیرش مسافر سه درصد کاهش و در ارسال و پذیرش بار و پست یک درصد افزایش داشته است.

پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مهر سال 1402 نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست پنج درصد، اعزام و پذیرش مسافر چهار درصد و ارسال و پذیرش بار و پست سه درصد کاهش داشته است.

پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مهر سال 1402 نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 13 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 18 درصد و ارسال و پذیرش بار و پست 22 درصد افزایش داشته است.

کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مهر سال 1402 نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست پنج درصد، اعزام و پذیرش مسافر دو درصد و ارسال و پذیرش بار و پست چهار درصد کاهش داشته است.

پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مهر سال 1402 نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست دو درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر دو درصد افزایش و ارسال و پذیرش بار و پست یک درصد کاهش داشته است.

پروازهای بین المللی نیز در مهر سال 1402 نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست 25 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 25 درصد و ارسال و پذیرش بار و پست 16 درصد کاهش داشته است.

در مهر سال جاری حداقل 80 درصد نشست و برخاست پروازهای داخلی به ترتیب در 10 فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اهواز، تبریز، بندرعباس، اصفهان، خلیج فارس (عسلویه) و کرمان صورت گرفته است. از این مقدار در مهر سال 1402 حداقل 80 درصد نشست و برخاست پروازهای بین المللی در چهار فرودگاه مشهد، شیراز، تبریز و اصفهان صورت گرفته است.

در مهر 1402 پروازهای داخلی 92 درصد از کل نشست و برخاست پروازهای مسافری را اختصاص داده اند که حدود 91 درصد اعزام و پذیرش مسافر و 82 درصد ارسال و پذیرش بار و پست را شامل می گردد.

مسیر مشهد به مهرآباد با تعداد 840 پرواز پرترددترین مسیر در پروازهای داخلی بوده و بیشترین مسافر نیز در همین مسیر بوده است.

پرترددترین مسیر در پروازهای بین المللی نیز مسیر نجف به مشهد با تعداد 206 پرواز بوده و بیشترین مسافر در همین مسیر بوده است.

در جدول منتشر شده شرکت فرودگاه ها، نام 23 شرکت هواپیمایی فعال آمده است که در مهر سال 1402 در مجموع 12 هزار و 996 پرواز انجام داده اند و 3114 پرواز با تاخیرهای بیشتر از 30 دقیقه داشته اند؛ مقدار تاخیر پروازهای خروجی تاخیردار 261 هزار و 612 دقیقه معادل 4360 ساعت و 181 روز بوده که 24 درصد پروازها را شامل می گردد؛ در شهریور نیز 24 درصد پروازها تاخیر بیش از 30 دقیقه داشتند.

میانه زمان تاخیر پروازهای تاخیردار در مهر به 84 دقیقه رسیده است؛ در حالی که میانه زمان تاخیر پروازهای تاخیردار در شهریور 81 دقیقه بود و این حاکی از افزایش سه درصدی نسبت به ماه گذشته است. در این میان ایرلاین های ایرتور با 126، یزدایر با 120، چابهار با 119 و اروان با 104 دقیقه میانه تاخیرهایشان بیشتر از 100 دقیقه بود.

در مهر سال 1402 شرکتهای هواپیمایی تابان و ساها با 43 و 42 درصد بیشترین و شرکتهای هواپیمایی آساجت و یزدایر به ترتیب با 4 و 6 درصد در پروازهای برنامه ای مسافری کمترین درصد تاخیر را دارند؛ به عبارت دیگر شرکتهای هواپیمایی آساجت و یزدایر برترین عملکرد را داشته اند.

بعلاوه نسبت به ماه گذشته شرکتهای هواپیمایی کارون و کاسپین به ترتیب با 10 و 8 درصد افزایش بیشترین و شرکتهای هواپیمایی معراج و اروان به ترتیب با 31 و 15 درصد کاهش در پروازهای برنامه ای مسافری کمترین تغییر درصد رشد پروازهای تاخیردار را دارند. به عبارت دیگر شرکتهای هواپیمایی معراج و اروان برترین عملکرد را نسبت به ماه گذشته داشته است.

در بخش پروازهای باطل شده نیز شرکتهای هواپیمایی زاگرس و معراج با 76 و 74 درصد بیشترین و شرکتهای هواپیمایی طوس ایر و یزدایر با صفر و دو درصد در کل پروازهای دارای مجوز کمترین درصد پروازهای باطل شده را دارند؛ به عبارت دیگر شرکتهای هواپیمایی طوس ایر و یزدایر برترین عملکرد را داشته اند.

منبع: همگردی
انتشار: 18 آذر 1402 بروزرسانی: 18 آذر 1402 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2243

به "میانه زمان تاخیر پرواز ایرلاین ها به 84 دقیقه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانه زمان تاخیر پرواز ایرلاین ها به 84 دقیقه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید