نجات بیش از 1100 زن از دام باندهای شیادی در چین

به گزارش سبزا، مقامات چینی از نجات بیش از 1100 زن از کشورهای آسیای جنوب شرقی خبر دادند که سال گذشته قربانی باندهای کلاهبرداری در ازدواج شده بودند.

نجات بیش از 1100 زن از دام باندهای شیادی در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، وزارت امنیت عمومی چین در بیانیه ای اعلام نموده که در این عملیات مشترک از سوی پلیس چین، میانمار، کامبوج، لائوس، ویتنام و تایلند که در ماه جولای و دسامبر اجرا شده، 17 کودک نیز نجات داده شدند.

در این عملیات بیش از 1300 مظنون از جمله 260 خارجی به اتهام ربودن، فروش افراد و ازدواج های شیادانه بازداشت شده اند.

سخنگوی وزارت امنیت عمومی چین اعلام نموده که در سال های اخیر بعضی از بزهکاران داخلی و خارجی برای فریب زنانی از کشورهای همسایه با وعده های شغلی و ازدواج تبانی نموده اند و حتی بعضی از زنان را با وعده ازدواج به فروش رسانده اند.

سیاست های چند ساله یک فرزندی پکن و ترجیح برای پسران باعث کمبود حدود 33 میلیونی جمعیت زنان چینی و هم چنین اجبار همین تعداد مرد برای تجرد شده است. از همین رو بر سر زنان جوان منطقه مکونگ که عمدتا دچار فقر هستند برای ازدواج در چین رقابت وجود دارد.

اما بعضی از زنانی که در دام پدیده رایج کلاهبرداری در ازدواج در چین افتاده اند با خطراتی از جمله سوءاستفاده، بازداشت تحت قوانین مهاجرتی چین و اجبار برای اقدامات غیراخلاقی روبرو می شوند.

برای مثال در یکی از این موارد، 11 زن ویتنامی در استانآن هوئی چین که ویزاهای توریستی شان باطل شده در یک خانه امن متعلق به یک آژانس ازدواج زندگی می نمایند. این آژانس به ازای معرفی هر زن ویتنامی به یک مرد چینی برای ازدواج مبلغ 450 تا 10 هزار و 500 دلار دریافت می نماید.

به گفته پلیس چین در بعضی موارد آژانس های جعلی کار نیز وجود دارد که زنان خارجی را با وعده اشتغال به چین کشانده و سپس آن ها را با به دام انداختن با روش ازدواج های اجباری به فروش می رساند.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، حتی در بدترین نوع از این پرونده ها زنانی را از مرزهای چین ربوده و برای ازدواج قاچاق می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 654

به "نجات بیش از 1100 زن از دام باندهای شیادی در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات بیش از 1100 زن از دام باندهای شیادی در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید