نکاتی برای خانم هایی که تنها سفر می کنند

به گزارش سبزا، تنها سفر کردن برای خانم ها چالش هایی در پی دارد که نباید نادیده گرفت. در واقع، شرط اول یک سفر ایمن آگاهی است. با خبرنگاران باشید.

نکاتی برای خانم هایی که تنها سفر می کنند

این روزها، خانم ها بیشتر و بیشتر تمایل دارند که به تنهایی سفر کنند. تنها سفر کردن مزایای خاص خود را دارد؛ به علاوه، می توانید برنامه سفر را همان طور که دوست دارید و بدون نیاز به هماهنگی با یک همراه بچینید و برنامه ریزی کنید. اما، اگر به اندازه کافی آماده نباشید، ممکن است در طول سفر با مسائل و دشواری های زیادی روبه رو شوید. هر چه بیشتر در فضای مجازی درباره سفر بخوانید بیشتر و بیشتر بر هدف خود مصمم می شوید، اما قبل از آنکه برای یک ماجراجویی ویژه برنامه ریزی کنید و راهی سفر شوید، این مقاله را حتما مطالعه کنید.

از محتوای چمدان خود آگاه باشید

به همراه داشتن اسباب و وسایل زیاد و غیرضروری نه تنها خطر گم شدن و از دست دادن آن ها را افزایش می دهد بلکه به این معنا است که در طول سفر باید مراقب وسایل و خرت وپرت های بیشتری باشید. پس، سعی کنید فقط یک چمدان جمع وجور همراه داشته باشید. همچنین، مطمئن شوید که در لیست لوازم مورد نیاز خود یک کارت تلفن بین المللی برای مواقع اضطراری و همچنین یک نقشه کاغذی (در صورت از دست دادن تلفن یا تمام شدن باتری آن) قرار داده اید. درست است که پیدا کردن مسیرها از طریق پرس وجو و هم صحبت شدن با مردم محلی می تواند جالب و هیجان انگیز باشد اما گاهی شرایطی پیش می آید که هیچ راه دیگری به جز نقشه خوانی پیش روی شما وجود نخواهد داشت.

برنامه سفر خود را به اشتراک بگذارید

حتی اگر بی صبرانه منتظر فرصتی هستید که بار و بندیلتان را ببندید و راهی جاده شوید، قدری دست نگه دارید و کمی مکث کنید و مطمئن شوید که حداقل یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود را از برنامه سفرتان آگاه کرده اید. به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی چون کلیات برنامه سفر، شماره پرواز و رزرو هتل باعث می شود همیشه یا حداقل در مواقع ضروری در دسترس باشید ـ حتی اگر در آن سوی دیگر این کره خاکی باشید.

از یک کارشناس محلی کمک بگیرید

به تنهایی سفر کردن می تواند تا اندازه ای دلهره آور باشد، به خصوص زمانی که کاملا مستقل و بدون برنامه سفر کنید. در عوض، برنامه ریزی سفر با کمک یک کارشناس تور محلی قبل از ترک خانه می تواند دلگرم کننده باشد. کارشناسان محلی اطلاعات کافی درباره مقصد مورد نظر شما دارند که می تواند در برنامه ریزی سفر بسیار مفید واقع شود. اگر از قبل با یک کارشناس مرتبط باشید، با ورود به مقصد مورد نظر تنها چیزی که دغدغه آن را خواهید داشت لذت بردن از لحظه است و بس.

از پیش نسبت به مکان هایی که بازدید خواهید کرد مطمئن شوید

قبل از ترک خانه، کمی تحقیق کنید. بررسی کنید و ببینید نکات یا جزئیات به درد بخوری درباره مقصد مورد نظرتان وجود دارد یا نه. علاوه بر دانستن آدرس هتل محل اقامت، یک گام جلوتر بروید و آدرس سفارت کشور خود را هم یادداشت کنید و به همراه داشته باشید. همیشه ممکن است شرایطی پیش بیاید که این اطلاعات مفید واقع شوند.

پیش از آغاز سفر به فکر جابه جایی خود باشید

حتی اگر به یک مقصد گردشگری محبوب سفر می کنید و به تصور عامه جابه جایی و عبورومرور در این مقصد کاملا ایمن است، باید بدانید چمدان به دست در پی یک تاکسی بودن چندان راحت و ایمن به نظر نمی آید. ورود و خروج خود به هر مقصد را به شکلی برنامه ریزی کنید که با تاریکی شب روبه رو نشوید.

پول خود را تقسیم کنید

بهتر است به محض ورود به مقصد، هر چه پول نقد همراه خود دارید را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس، نیمی را در هتل بگذارید و نیم دیگر را همراه خود داشته باشید. به این شکل همیشه خیالتان راحت است که در صورت گم کردن یا به سرقت رفتن پول ، هنوز کمی در جایی امن وجود دارد.

منبع: کجارو / insightguides.com
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1966

به "نکاتی برای خانم هایی که تنها سفر می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی برای خانم هایی که تنها سفر می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید