هانیه توسلی در بی صدا حلزون غوغا می کند!

به گزارش سبزا، توسلی در همان دقایق ابتدایی فیلم غوغا به پا می کند و طوری در نقش یک زن کم شنوا فرو می رود که بهت و حیرت را برای تماشاگران به ارمغان می آورد.

هانیه توسلی در بی صدا حلزون غوغا می کند!

بی صدا حلزون به کارگردانی بهرنگ دزفولی زاده در سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر به عنوان اولین تجربه فیلمسازی بلند کارگردانش رونمایی شد و پس از سه سال به اکران رسیده.

هانیه توسلی، مهران احمدی، پدرام شریفی، محسن کیایی، علیرضا جلالی تبار، بهنوش بختکمک، الهه حسینی و بیژن بافکار بازیگران این فیلم هستند.

فیلم داستان زنی است که بین احساس و منطقش در حال تصمیم گیری است و کارگردانش گفته بود که پس از فیلم پرنده کوچک خوشبختی 20 سال بود که فیلمی در ارتباط با ناشنوایان ساخته نشده بود و او قصد داشته با این فیلم توجه جامعه را به مسائل ناشنوایان جلب کند.

آرش پارساپور درباره هنرنمایی توسلی در نخستین فیلم بلند بهرنگ دزفولی زاده نوشت:

الهام زنی کم شنوا است که با همسر کم شنوای خود، سعید مشکل بزرگی دارد و این مشکل منجر به جدایی آن ها شده است. الهام می خواهد پسر کم شنوایش عمل کاشت حلزون را انجام بدهد تا بتواند به مدرسه بچه های شنوا برود و از نعمت شنیدن برخوردار شود و سعید با این عمل سر ناسازگاری دارد و دلش نمی خواهد که یگانه فرزند آن ها یعنی مهرشاد زیر تیغ این جراحی برود.

توسلی در همان دقایق ابتدایی فیلم غوغا به پا می کند و طوری در نقش یک زن کم شنوا فرو می رود که بهت و حیرت را برای تماشاگران به ارمغان می آورد. کاملا معین است که توسلی روی این نقش کار کرده و مدت های مدیدی با افراد کم شنوا و ناشنوا نشست و برخاست داشته تا بتواند حس و حال این قشر را در بازی خود درست در بیاورد.

میمیک چهره غلوآمیز به ویژه در زمانی که احساساتش را می خواهد بروز بدهد، تن بالا و پایین صدا و لحن صحبت و زبان بدن توسلی در خدمت نقش آفرینی اوست و بی شک او تک ستاره فیلم در میان گروه بازیگری به شمار میرود.

ساناز رمضانی نیز در یادداشتی با عنوان صدا هایی که نمی شنویم درباره ایفای نقش متفاوت هانیه توسلی می نویسد:

بی صدا حلزون با بازی بازیگرانش است که تا این حد واقعی و قابل باور از آب درآمده است. هانیه توسلی در نقش زنی کم شنوا درخشان ظاهر می شود و یکی از برترین بازی های کارنامه کاری اش را ارائه می کند. او با تسلط کامل بر زبان بدنش، استیصال و ناتوانی کاراکترش را به خوبی نشان می دهد و آن چنان در نقشش فرو می رود که انگار به راستی همه عمر با زبان اشاره و لب خوانی با دیگران ارتباط برقرار کرده است.

محسن کیایی هم در نقش پدری که از دست دادن فرزندش او را می ترساند و در دنیایی پر از صدا تنها رهاشده است، بازی خوب و روانی ارائه می کند. به علاوه عصبیت و تلاش درمانده این کاراکتر برای حفظ آنچه از خانواده اش به جای مانده است را نیز به خوبی به بیننده منتقل می کند.

اما درخشان ترین عنصر بی صدا حلزون عنصر صدا است. دزفولی زاده با هوشمندی از عنصر صدا در مقابل سکوت کمک می گیرد تا دنیای کاراکترهایش را با همه واقعیت هایش به تصویر درآورد.

سکوت های زنگ دار، صدا های بلندی که کاراکتر ها نمی شنود و اجرای صدا به آن گونه که به گوش کاراکتری کم شنوا که سمعکی در گوش دارد می رسد، بیننده را به عمق دنیای کاراکتر هایی می برد که کمتر مرکز توجه جامعه قرار دارند، چه برسد به آنکه مرکزیت یک درام سینمایی را شکل دهند.

در روز های گذشته و پس از آغاز اکران بی صدا حلزون ویدئویی از تمرین جالب هانیه توسلی با مربی زبان اشاره برای بازی در نقش زن نیمه شنوا وایرال شد.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

منبع: برترین ها

منبع: فرادید
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2065

به "هانیه توسلی در بی صدا حلزون غوغا می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هانیه توسلی در بی صدا حلزون غوغا می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید