هوش مصنوعی نو انویدیا عصای دست گیمرها است!

به گزارش سبزا، شرکت انویدیا به تازگی از ابزار هوش مصنوعی جدیدی رونمایی نموده که به نظر می رسد جهشی بزرگ برای دنیای گیمرها باشد و شاید برای بعضی حس آشنایی را تداعی کند. در سال 2017، انویدیا با معرفی یک دروغ بامزه به مناسبت اول آوریل، همه ما را غافلگیر کرد. آن محصول ساختگی، یک فلش مموری به نام GTX G-Assist بود که ادعا می شد با استفاده از هوش مصنوعی، حتی در نبود شما، بازی ها را برایتان انجام می دهد و حتی غول های بازی را شکست می دهد.

هوش مصنوعی نو انویدیا عصای دست گیمرها است!

این یک ایده باورنکردنی بود که به نظر حقیقت نداشت و خب، در آن موقع هم حقیقت نداشت. اما حالا با گذشت هفت سال، انویدیا از چیزی پرده برداشته که یادآور همان شوخی است. در آستانه نمایشگاه Computex، این شرکت با معرفی Project G-Assist، اولین دستیار هوش مصنوعی واقعی برای گیمرها که با تکنولوژی GeForce آن ها کار می نماید، ما را غافلگیر کرد.

این محصول قرار نیست کنترل بازی را به هوش مصنوعی بسپارد. در عوض، G-Assist را به عنوان یک راهنمای شخصی بازی در نظر بگیرید که آماده است در خصوص برترین سلاح ها و تاکتیک ها به شما راهنمایی دهد، شما را به سمت مواد اولیه پنهان برای ساخت و ساز راهنمایی کند و حتی تنظیمات بازی شما را برای دستیابی به عملکردی فوق العاده بهینه کند.

احتیاج به ابزار G-Assist

انویدیا با اشاره به پیچیدگی بازی های مدرن کامپیوتری، به درخت های مهارتی درهم تنیده، خطوط داستانی مفصل و سیستم های گیم پلی جزئی نگر آن ها اشاره نمود. این شرکت مدعی شده که در خصوص هرکدام از بازی ها، اطلاعات بسیار زیادی در سایت ها و ویدیو ها واقع شده است.

بر اساس گفته انویدیا، 70 درصد از گیمرها در پی دسترسی آسان تر به این گنجینه اطلاعات هستند و اینجاست که دستیار G-Assist وارد می گردد. اگرچه این دستیار بازی را برای شما انجام نمی دهد، اما سطحی از پشتیبانی را ارائه می دهد که قبلاً هرگز در دسترس نبوده است و به طور بالقوه زمینه ساز پیشرفت های آینده در هوش مصنوعی بازی ها می گردد. پروژه G-Assist می تواند به دستورات صوتی یا متنی پاسخ دهد و با درنظرگرفتن محیط بازی به وسیله پنجره بازی به آن ها عمل کند.

این داده ها به وسیله مدل های بینایی هوش مصنوعی پردازش می شوند و سپس دستیار، یاری مورد احتیاج را ارائه می دهد. این دستیار می تواند هم به وسیله فضای ابری و هم به صورت مستقیم بر روی دستگاه کار کند. شرکت انویدیا می گوید این دستیار بعلاوه می تواند در تنظیمات بهینه برای یک بازی یاری کند. در نمایشی با استفاده از بازی ARK: Survival Evolved، انویدیا نشان داد که چگونه G-Assist می تواند به سوالاتی مانند برترین سلاح ابتدای بازی چیست و مواد اولیه ساخت آن را از کجا پیدا کنم؟ پاسخ دهد. این هوش مصنوعی پاسخ های متنی و صوتی ارائه می دهد، صفحه بازی را درک می نماید و می تواند سوالات بعدی مانند شناسایی موجودات روی صفحه و توصیه در خصوص رام کردن آن ها را مدیریت کند. بعلاوه می تواند راهنمایی هایی در خصوص اختصاص مؤثر امتیازهای مهارت ارائه دهد.

این هوش مصنوعی انویدیا مفید است یا لذت بازی را کاهش می دهد؟

با اینکه قضاوت نهایی را تا انجام تست های واقعی روی دیگر بازی ها به تعویق می اندازیم، اما به نظر می رسد Project G-Assist پتانسیل این را دارد که برای هر دو گروه گیمرهای تازه کار و باتجربه ابزاری ارزشمند باشد و با ارائه دیدگاه ها و راهنمایی هایی، کل تجربه بازی را بهبود بخشد.

این سؤال مطرح می گردد که آیا G-Assist می تواند تأثیر منفی بر صنعت راهنما و walkthrough بازی ها داشته باشد؟ به هر حال، در سال های اخیر شاهد افزایش مقالات و وب سایت های خبری تولیدشده به وسیله هوش مصنوعی در موتورهای جستجو (همزمان با ظهور پلتفرم هایی مانند ChatGPT) بوده ایم که باعث کم رنگ شدن منابع معتبرتر شده اند. بنابراین، اگر G-Assist یا چیزی شبیه به آن تأثیر مشابهی روی صنعت راهنمای بازی ها بگذارد، ما متعجب نخواهیم شد.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 خرداد 1403 بروزرسانی: 13 خرداد 1403 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2251

به "هوش مصنوعی نو انویدیا عصای دست گیمرها است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی نو انویدیا عصای دست گیمرها است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید