چگونه تعطیلی دولت فدرال به پنتاگون ضربه می زند ؟ ، احتمال لغو قرارداد 10 میلیارد دلاری غولهای فناوری با وزارت دفاع تشدید شد

به گزارش سبزا، این روزها مسئله تعطیلی دولت فدرال ایالات متحده بر بسیاری از جوانب زندگی مردم آمریکا سایه افکنده و اکنون نیز این مشکل به پنتاگون سرایت نموده است.

چگونه تعطیلی دولت فدرال به پنتاگون ضربه می زند ؟ ، احتمال لغو قرارداد 10 میلیارد دلاری غولهای فناوری با وزارت دفاع تشدید شد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مدت هاست که پنتاگون یک برنامه جدی برای سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی دارد. این برنامه که در پلتفرم فضای ابری است تا کنون 10 میلیارد دلار سرمایه جذب نموده است. اما به نظر می رسد تعطیلی دولت فدرال بر اجرا شدن یا عدم اجرای آن تاثیر گذار است.

برخی تحلیلگران می گویند قرارداد مشترک پنتاگون با غولهای فناوری تا روشن نشدن تکلیف دولت فدرال به تاخیر خواهد افتاد. اما دلیل این تایر گذاری چیست؟ دولت فدرال در بسیاری از تصمیم های دنیای فناوری مثل مسئله امنیت سایبری دولت، توانایی شرکت ها برای کسب گواهی های امنیتی دولتی و زمان اعلام برنده مزایده ها و مناقصه ها نقش دارد.

کنگره کوشش می نماید تا این اختلافات را حل نماید، اما به هر حال تعطیلی دولت خواه ناخواه بر شرایط غولهای فناوری تاثیر گذار است.طی ما های گذشته رقابتی سخت بین آمازون، مایکروسافت، آی بی ام و اوراکل وجود داشت تا بتوانند قرارداد پنتاگون را به نام خود نمایند. اما اکنون، برخی از تحلیلگران می گویند که با وجود نامشخص بودن سرنوشت دولت نمی توان مطمئن بود چه زمانی باید آماده عقد این قرارداد باشیم.

تنها خبر خوب در این میان این است که تعطیل شدن دولت تاثیری مستقیم بر نتایج مسابقات ندارد و نتیجه مسابقه به وزارت دفاع مرتبط است. با این حال، این ماجرا به طور بالقوه می تواند تاثیری غیر مستقیم داشته باشد، اگر چه تحلیلگران در خصوص مقدار این اثرگذاری اتفاق نظر ندارند.

فراموش نکنیم که در حال حاضر امنیت سایبری دولت نیز تضعیف شده است، زیرا تقریبا 45 درصد از کارکنان آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها در خلال انتها دادن به دولت منفصل خدمت شده اند.

رنه مورفی، تحلیلگر بیزینس اینسایدر در امور سایبری می گوید: اگرچه وزارت دفاع تعطیل نشده اما ، آژانس هایی که با آن کار می نمایند تعطیل شده اند و این به خودی خود می تواند منجر به تاخیر در روند پرونده گردد.

در حال حاضر، آمازون تنها شرکت نماینده مسابقه با بالاترین مجوز امنیتی برای رسیدگی به داده های دولتی است.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 دی 1401 بروزرسانی: 8 دی 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2125

به "چگونه تعطیلی دولت فدرال به پنتاگون ضربه می زند ؟ ، احتمال لغو قرارداد 10 میلیارد دلاری غولهای فناوری با وزارت دفاع تشدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه تعطیلی دولت فدرال به پنتاگون ضربه می زند ؟ ، احتمال لغو قرارداد 10 میلیارد دلاری غولهای فناوری با وزارت دفاع تشدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید