چین: مهارت پومپئو در دروغ سازی بر هیچ کس پوشیده نیست

به گزارش سبزا، سفارت چین در ازبکستان ضمن انتشار بیانیه ای از وزیر امور خارجه آمریکا بابت کوشش برای ایجاد شکاف بین پکن و کشور های آسیای مرکزی انتقاد کرد.

چین: مهارت پومپئو در دروغ سازی بر هیچ کس پوشیده نیست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سفارت چین در ازبکستان ضمن انتشار بیانیه ای از مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا بابت کوشش برای ایجاد شکاف بین پکن و کشور های آسیای مرکزی انتقاد کرد.

در بیانیه سفارت چین در ازبکستان آمده است: در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای ازبکی خود، مایک پومپئو به طور علنی گفت که مصمم به آنالیز امور داخلی چین با وزرای امور خارجه کشور های آسیای مرکزی است.

مهارت وی در ساختن دروغ و استفاده از هرگونه ابزاری برای بدنام کردن چین بر هیچ کس پوشیده نیست.

سفر پومپئو به کشور های اوراسیا پر از تحریکات مغرضانه و دروغ است و همچنین دشمنی شخصی و نظر مغرضانه خود نسبت به چین را به کشور های منطقه اعمال می نماید.

پومپئو بار دیگر در عمل نشان داد که وی و کشورش عامل مسائل جهانی می باشند.

گرچه حرفی هزار بار تکرار گردد، اما دروغ هیچ وقت راست نخواهد شد و هرگونه کوششی برای تهمت زنی به چین و ایجاد شکاف در روابط محبت آمیز بین این کشور و کشور های آسیای مرکزی محکوم به شکست است.

مایک پومپئو در تاریخ 2 فوریه برای حضور در نشست سران کشور های آسیای مرکزی وارد ازبکستان شد.

وی با عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه و شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان ملاقات و همچنین در نشست وزرای امور خارجه کشور های آسیای مرکزی و آمریکا در قالب C5 + 1 شرکت کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در این نشست به اتهام زنی بر علیه چین که از دو سال قبل توسط رئیس جمهور این کشور در آسیای مرکزی شروع شده است، ادامه داد.

پروژه چین هراسی از دو سال گذشته در آسیای مرکزی به خصوص قرقیزستان و قزاقستان شروع شده است و در این زمینه نیز تجمعات اعتراضی مختلفی برگزار شده است.

این پروژه توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و برای جلوگیری از نفوذ چین در کشور های مذکور کلید خورده است.

آمریکا در کوشش است تا نفوذ مالی چین در کشور های آسیای مرکزی را از طرق مختلف و به بهانه حقوق بشر توسط سازمان های تحت حمایت خود در این منطقه ادامه داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 664

به "چین: مهارت پومپئو در دروغ سازی بر هیچ کس پوشیده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: مهارت پومپئو در دروغ سازی بر هیچ کس پوشیده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید