کارشناسان بقایای پنج ماموت عصر یخ را در انگلستان کشف کردند

به گزارش سبزا، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، کارشناسان بقایای پنج ماموت عصر یخ را در انگلستان کشف کردند.

کارشناسان بقایای پنج ماموت عصر یخ را در انگلستان کشف کردند

کشف بقایای پنج مومیایی عصر یخ در منطقه کاتسوولدز که در شرایط بسیار مناسبی قرار دارند، موجب حیرت باستان شناسان و دیرینه شناسان شده است.

بقایای دو ماموت بزرگسال، دو نوجوان و یک کودک که حدود 220هزار سال پیش زندگی می کردند در منطقه ای در نزدیکی سوئیندون به همراه ابزارهای متعلق به نئاندرتال ها که گمان می رود این موجودات 10 تنی را شکار نموده اند، کشف شدند. انتظار می رود با ادامه کاوش در منطقه مورد نظر بقایا و آثار بیشتری کشف گردد، چرا که فقط بخش کوچکی آنالیز شده است.

با توجه به کیفیت و شرایط آثار کشف شده محل کشف آنها را میتوان یک معدن طلا در نظر گرفت. از جمله آثاری که تا به امروز در این منطقه کشف شده به بقایای موجودات بزرگ دیگر متعلق به عصر یخ همانند گوزن های شمالی که جثه ای معادل دو برابر جثه گوزن های شمالی کنونی دارند، موجودات کوچکتر، دانه های گیاهان و حتی فسیل گیاهان و گونه های منقرض شده میتوان اشاره نمود.

تمامی این موارد می توانند درباره نحوه زندگی نئاندرتال ها در شرایط سخت بریتانیا در عصر یخ سرنخ هایی را ارائه دهند. این اکتشافات منحصر بفرد در جریان مستندی که با اجرای دیوید اتنبرو در 30 دسامبر پخش می گردد، معرفی خواهند شد. علاوه بر اتنبرو، بن گرود، استاد دانشگاه و زیست شناس و گروهی از باستان شناسان نیز در این برنامه حضور خواهند داشت.

گرود این اکتشاف را یکی از مهمترین اکتشافات در دیرینه شناسی بریتانیا معرفی کرد، چرا که کشف اسکلت کامل ماموت بسیار نادر است.

به گفته این استاد دانشگاه، محلی که این مومیایی ها کشف شده اند، دقیقا همان مکانی است که زندگی آنها حدود هزاران سال پیش به سرانجام رسیده است.

محققان معتقدند این بقایای ماموت ها و آثار تاریخی که در کنار آنها کشف شده اند، به حوالی 220 هزار سال پیش یعنی زمانیکه بریتانیا هنوز محل زندگی نئاندرتال ها بود، باز می گردند.

منبع: همگردی
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1904

به "کارشناسان بقایای پنج ماموت عصر یخ را در انگلستان کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان بقایای پنج ماموت عصر یخ را در انگلستان کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید