گذرنامه بازطراحی شده نروژ لقب جالب ترین گذرنامه دنیا را گرفت

به گزارش سبزا، دو جنبه برای ساخت گذرنامه لازم است: ایمنی و سبک. کشورها می خواهند پاسپورت آنها بسیار ایمن باشد تا به راحتی جعل نشود. همچنین می دانند که ظاهر اسناد سفر شهروندانشان مهم است و این یک روش عالی برای نشان دادن خلاقیت یک کشور است.

گذرنامه بازطراحی شده نروژ لقب جالب ترین گذرنامه دنیا را گرفت

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

در سال 2014، Neue، استودیوی طراحی مستقر در اسلو برنده مسابقه ای برای طراحی دوباره گذرنامه نروژ شد. هدف از اصلاح این بود که ویژگی امنیتی سند را افزایش دهد در حالی که مطمئن شوند ویژگی های گرافیکی آن هویت نروژی را نشان می دهد و باعث احساس غرور و احترام به صاحبان آن می گردد.

شش سال بعد، طراحی مجدد گذرنامه Neue خاتمه به سرانجام رسیده است و سایر گذرنامه های دیگر را نازیبا جلوه می دهد.

Neue ترجیح داد رنگ نروژ را در گذرنامه های مختلف خود نشان دهد، گذرنامه های اضطراری سفید، گذرنامه های دیپلماتیک آبی و گذرنامه های عادی قرمز هستند. اگرچه قرمز و آبی رنگ های معمول برای گذرنامه ها هستند، اما سایه های انتخاب شده بیشتر روشن هستند، و برای مدرن تر شدن هستند. اما این جلد کاملاً از سنت دور نیست و دارای تاج نروژ و همچنین نام سندی است که به چندین زبان ترجمه شده و با طلا برجسته شده است - ویژگی هایی که در بیشتر گذرنامه های دنیا یافت می گردد. در حالی که قسمت بیرونی گذرنامه طراحی شده شیک است، اما فضای داخلی آن چیزی جادویی نیست. هر صفحه با ورق زدن کاربر به ترتیب جغرافیایی از شمال به جنوب با مناظر خیره نماینده کشور از جمله جزایر لوفوتن و تلمارک نشان داده شده است.

Neue درباره انتخاب طراحی خود در وب سایت خود شرح می دهد: ما به مناظر اطراف خود احساس تعلق و افتخار می کنیم. تصاویر مناظر و چشم اندازها می توانند به راحتی کلیشه شوند، اما با استقبال گسترده و ریشه عمیق در فرهنگ نروژ، شناسایی آنها بسیار آسان است. اولین گذرنامه های جدید در 19 اکتبر صادر شد. کسانی که می خواهند یکی از آنها را دریافت نمایند باید منتظر بمانند تا گذرنامه های سابق آنها منقضی گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1250

به "گذرنامه بازطراحی شده نروژ لقب جالب ترین گذرنامه دنیا را گرفت" امتیاز دهید

1 کاربر به "گذرنامه بازطراحی شده نروژ لقب جالب ترین گذرنامه دنیا را گرفت" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذرنامه بازطراحی شده نروژ لقب جالب ترین گذرنامه دنیا را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید