آیا ژاپن قبل از آغاز المپیک تابستانی برای جلوگیری از شیوع کرونا کاری خواهد کرد؟

به گزارش سبزا، وزیر بهداشت ژاپن از ساخت نمونه اولیه دستگاه آزمایش اتوماتیک کووید-19 خبر داد و گفت که این دستگاه رباتیک از بازوی خود برای دریافت نمونه از بینی افراد استفاده می کند و می تواند نتایج آزمایش را در حدود 80 دقیقه ارائه دهد.

آیا ژاپن قبل از آغاز المپیک تابستانی برای جلوگیری از شیوع کرونا کاری خواهد کرد؟

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ایت نیوز، دستگاه رباتیک مذکور توسط ابرشرکت صنایع سنگین کاوازاکی توسعه داده شده است. این شرکت اعلام کرد این ربات می تواند در کانتینرهای حمل و نقل قرار گیرد و توسط کامیون ها به مکان های مختلفی مانند استادیوم ها، پارک های موضوعی و سایر مکان ها منتقل و در آنجا قرار داده شوند.

نوریهیسا تامورا(Norihisa Tamura) وزیر بهداشت ژاپن در گفتگو با خبرنگاران گفت: با نگاهی به فرایند جهانی آمار مبتلایان به کرونا، ما باید تعداد افرادی را که آزمایش می دهند و همچنین تقاضا برای آزمایش های پیشگیرانه را افزایش دهیم.

یوشی هیده سوگا نخست وزیر ژاپن و دولت او به دلیل کمبود آزمایش مورد نیاز برای کووید-19 مورد انتقاد قرار گرفته بودند. دولت ژاپن تحت فشار است تا نشان دهد همه گیری را تحت کنترل دارد. این کشور کمتر از 200 روز تا آغاز بازی های المپیک تابستانی در توکیو که به دلیل شیوع ویروس کرونا قبلاً یک سال به تأخیر افتاده است وقت دارد و این در حالی است که هنوز واکسیناسیون آغاز نشده است.

تامورا گفت؛ استفاده از سیستم های آزمایش رباتیک ممکن است به حفظ نیروی انسانی پزشکی و بهبود دقت کلی کمک کند. آزمایش نمونه اولیه این دستگاه که روز سه شنبه انجام شد نشان داد که این سیستم از بازوهای رباتیک انسان محور برای جمع آوری نمونه از افراد و انجام آزمایشات واکنش زنجیره ای پلیمراز(PCR) استفاده می کند.

این سیستم قابل جابجایی است و می تواند در کانتینرهای حمل و نقل قرار گیرد. علاوه بر آن می تواند در هر 16 ساعت 2000 نمونه را پردازش کند.

از ابتدای شیوع همه گیری کروناویروس، ژاپن آزمایشات کمتری که بر روی عفونت و ردیابی ویروس تمرکز دارد را نسبت به سایر کشورهای بزرگ جهان توسعه داده است.

طبق داده های دولت ژاپن این کشور روزانه حدود 55 هزار آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز(PCR) انجام می دهد که این میزان آزمایش کمتر از نیمی از جمعیت مبتلایان آن است. ژاپن با 337 هزار مورد مبتلا به کرونا و 4598 مورد تلفات نسبت به دیگر کشورهای بزرگ جهان بهتر از پس این شرایط برآمده است اما با این وجود این کشور درگیر موج سوم ویروس است و اثبات شده این موج گسترده تر و کشنده تر از موارد قبلی است و این موضوع دولت را وادار به اعلام شرایط اضطراری جدید در ماه جاری کرده است. سوگا گفته که دولت وی در نظر دارد تزریق اولین واکسن کووید-19 را که تأیید کرد از اواخر ماه فوریه آغاز کند و این در حالی است که این کشور در انجام این کار نسبت به دیگر کشورهای جهان عقب مانده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1393

به "آیا ژاپن قبل از آغاز المپیک تابستانی برای جلوگیری از شیوع کرونا کاری خواهد کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ژاپن قبل از آغاز المپیک تابستانی برای جلوگیری از شیوع کرونا کاری خواهد کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید