از قرارداد ویلموتس چه می دانید؟

به گزارش سبزا، الان کلی پایه های ریاضی تان قوی شده. راستش را بگویید چند نفر از شما 6میلیون را ضربدر 28 هزار تومان و تقسیم بر 85 میلیون نفر کرده اید؟ یا 6میلیون را تقسیم بر 14 گل کامبوج؟ چند نفر قیمت هر بشکه نفت خام را پیدا کرده اند تا ببینند برای جور کردن 170 میلیارد تومان باید چند بشکه نفت خام بفروشیم؟ اصلا همین معادلات اقتصادی کمک می کند در محاسبات بورسی تان هم پیروز باشید و نگذارید حقوقی ها سر حقیقی ها را ببرند.

از قرارداد ویلموتس چه می دانید؟

به گزارش خبرنگاران، روزنامه شهروند در یادداشتی طنز نوشت: حتما تا الان خبر غرامتی را که باید به ویلموتس بپردازیم، شنیده اید و دُنگ تان را هم حساب کرده اید. ما ترجیح دادیم به جای آن که بنشینیم و حساب کتاب کنیم و از این که پولی نداریم تا در این امر خیر سهیم باشیم، غصه بخوریم، به نوبه خودمان کمک کوچکی به فدراسیون کنیم و یک فرم مشخص برای قراردادها بسازیم. همان طور که آقای تاج گفتند کسانی که این قرارداد را بستند، خیلی مسلط نبودند. ما هم مثل آنها. این چیزها خیلی اطلاعات حقوقی نمی خواهد. کمی خدمتگزار باشی و دست و دل و مغزت پاک باشد کافی است.

حالا اگر دیدید قرارداد خوبی هم از آب درنیامد، فدای سر مردم. خوبیت ندارد این مسائل کوچک را توی سر مسئولان فدراسیون بکوبیم. بالاخره این قرارداد هم نقاط قوت خودش را داشته. مثلا در صورت فسخ آن از جانب هر طرف، طرف مقابل مجبور به پرداخت جریمه خواهد بود. ما مانند کارشناسان حقوقی فدراسیون موافقیم که خیلی مهم نیست که این جریمه چقدر باشد. اگر مربی خارجی یک طرفه قرارداد را فسخ کرد، ما با او قهر می کنیم. خوب می دانید که بی توجهی کشنده ترین سلاح است. البته این خارجی ها بی احساسند و این چیزها حالی شان نیست. حتما به جای جریمه، پول دریافت خواهند کرد. اصلا برای این که نشان دهیم ما چه آدم های دل گنده ای هستیم، جلوی مبلغ را خالی می گذاریم که خودشان هر چقدر خواستند بنویسند. دو بار مردم کشتی های اجاره ای نفتی شان را ببرند و بیاورند پولش جور می شود. شما هم فکر کنید یکی دوتا اختلاسگر این پول را برده اند. آن وقت روح تان از این موضوع باخبر می شد؟

تازه الان کلی پایه های ریاضی تان قوی شده. راستش را بگویید چند نفر از شما 6میلیون را ضربدر 28 هزار تومان و تقسیم بر 85 میلیون نفر کرده اید؟ یا 6میلیون را تقسیم بر 14 گل کامبوج؟ چند نفر قیمت هر بشکه نفت خام را پیدا کرده اند تا ببینند برای جور کردن 170 میلیارد تومان باید چند بشکه نفت خام بفروشیم؟ اصلا همین معادلات اقتصادی کمک می کند در محاسبات بورسی تان هم پیروز باشید و نگذارید حقوقی ها سر حقیقی ها را ببرند.

البته همه چیز قرارداد نیست. انسانیت خود مربی هم شرط است. حالا ما هی قرارداد پر جزئیات و حقوقی تهیه کنیم. تهش اگر طرف خراب از آب دربیاید، نمی شود کاری کرد. این که می گویند اگر می خواهید کسی را بشناسید با او غذا بخورید هم خیلی چیزی را مشخص نمی کند. مگر رئیس فدراسیون و همراهانش برای مذاکره با ویلموتس به رستوران نرفتند؟ مگر پول ناهار را ویلموتس حساب نکرد و از بچه های ما دُنگ هم نگرفت؟ حالا چنین آدم به ظاهر باصفا و بامرامی پایش را که از ایران بیرون گذاشته، از ما شکایت کرده.

با این اوصاف قرارداد نوشتن دردی را از کسی دوا نمی کند ولی برای این که کمی به موضوع رسمیت دهیم، به دلسوزان فدراسیون پیشنهاد می دهیم، برای مربی های بعدی چند برگه سفید آچار بردارند، بالای آن بنویسند قرارداد با مربی خارجی. بعد اینتر بزنید و زیرش بنویسید کاملا محرمانه. اگر در قرارداد با ویلموتس این کلمه را نوشته بودند، فیفا یا ملت ایران به خودشان اجازه نمی دادند آن را بخوانند و بر اساسش فدراسیون را قضاوت کنند. از قدیم گفته اند: اونلی جاج گاد.

حالا دوباره اینتر بزنید و بنویسید Dear و چند نقطه جلویش بگذارید که طرف اسمش را بنویسد. این جوری دانش انگلیسی تان را هم به رخ او کشیده اید. بقیه برگه ها را هم خالی بگذارید که خودش هر چه خواست در آن اضافه کند. نگران نباشید. هر چیزی بنویسد از آن چیزی که ما بنویسیم بهتر از آب درمی آید و بیشتر به نفع مردم ایران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1120

به "از قرارداد ویلموتس چه می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از قرارداد ویلموتس چه می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید