اصل محوری نگهداری بچه ها زیر 18 سال معارض قانون، مقوله اصلاح و تربیت است

به گزارش سبزا، سید حشمت اله حیات الغیب طی ملاقات از اقدامات جدید در کانون اصلاح و تربیت گفت: اصل محوری نگهداری بچه ها زیر 18 سال معارض قانون، تنها با هدف اصلاح و تربیت و همچنین تأمین مصلحت آنان سامان دهی شده و بنیان این نظام بر پایه پیشگیری رشدمدار پایدار است.

اصل محوری نگهداری بچه ها زیر 18 سال معارض قانون، مقوله اصلاح و تربیت است

به گزارش گروه اجتماعی سبزا، طی بازدیدی که به منظور آنالیز فعالیت های جدید کانون اصلاح و تربیت و نیز تجهیز قرنطینه های ورودی جهت غربالگری مددجویان ورودی اجرا شده بود، مدیر کل زندان های استان تهران گفت: بچه ها معارض قانون اغلب در خانواده های بدسرپرست یا بی سرپرست رشد یافته و احتیاجمند توجه جدی و مداخلات روانشناسی و مددکاری هستند.

سید حشمت اله حیات الغیب ادامه داد: بنا بر اقتضای سن نوجوانی، این گروه از مددجویان که در مکانی جداگانه و به دور از عناوین و مقررات خاص زندان نگهداری می شوند، احتیاج به رفتار های محبت آمیز و شبه خانواده از سوی کارکنان و مدیر مجموعه را دارند.

مدیر کل زندان های استان تهران با تأکید بر ضرورت پیشبرد مداخلات روانشناسی و خدمات مشاوره ای برای تمام مددجویان زیر 18 سال توضیح داد: بایستی تمام کوششمان بر محور اصلاح و تربیت مجدد باشد تا این قبیل نوجوانان با در پیش دریافت راه صحیح زندگی در آینده دچار اشتباه و ارتکاب مجدد جرم نشوند و به خوبی پرورش یابند.

وی ادامه داد: اصل محوری نگهداری بچه ها زیر 18 سال معارض قانون، تنها با هدف اصلاح و تربیت و همچنین تأمین مصلحت آنان سامان دهی شده و بنیان این نظام بر پایه پیشگیری رشدمدار راسخ است و کوشش می کنیم تا این مددجویان در آینده افراد مفیدی برای خانواده و جامعه باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش توجه به امر حفظ سلامتی مددجویان کانون اصلاح و تربیت را یکی از ارکان اصلی برنامه های اداره کل زندان های استان تهران دانسته، تأکید نمود: طرح غربالگری و شناسایی مددجویان ورودی مشکوک به بیماری یا دارای علایم کرونا باید در قرنطینه به دقت انجام گردد و تمام مددجویانی که به مرخصی اعزام می گردند، پس از بازگشت باید دو هفته در این قسمت اسکان داشته، در صورت مشکوک بودن در اماکنی که اختصاص یافته، جدا از دیگر مددجویان ساکن در قرنطینه نگهداری و اقدامات درمانی و پیشگیرانه صورت گیرد.

او همچنین در سرانجام گفت: هیچ کارمند یا مددجوی مشکوک به علایم ناقل ویروس کرونا، حق ورود به مجموعه کانون اصلاح و تربیت را ندارد و امور پیشگیرانه مانند ضدعفونی روزانه اماکن، توزیع ماسک، دستکش و اقدامات درمانی بهداری این مرکز با جدیت دنبال گردد و خانواده های مددجویان اطمینان داشته باشند بچه ها و نوجوانان این مرکز در محیطی سالم پرورش می یابند.

بنا به این خبر، کانون اصلاح و تربیت تهران مختص نگهداری بچه ها و نوجوانان معارض قانون زیر هجده سال است که با داشتن شاکی و حکم دادگاه اطفال معرفی می شوند و در ایام اقامت، ضمن بهره مندی از برنامه های فرهنگی تربیتی، ورزشی، بهداشتی و درمانی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 994

به "اصل محوری نگهداری بچه ها زیر 18 سال معارض قانون، مقوله اصلاح و تربیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصل محوری نگهداری بچه ها زیر 18 سال معارض قانون، مقوله اصلاح و تربیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید