افتتاح پروژه های ارتباطی شهرستان سپیدان با اعتبار 77 میلیارد ریال

به گزارش سبزا، پروژه های ارتباطی شهرستان سپیدان شامل بهره برداری از 65 کیلومتر فیبر نوری روستایی تار و ارتقای سایت روستای کمهر به اینترنت پرسرعت با اعتبار 77 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

افتتاح پروژه های ارتباطی شهرستان سپیدان با اعتبار 77 میلیارد ریال

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از شیراز، پروژه های ارتباطی شهرستان سپیدان شامل بهره برداری از 65 کیلومتر فیبر نوری روستایی تار و ارتقای سایت روستای کمهر به اینترنت پرسرعت، با هدف توسعه خدمات الکترونیکی و برقراری ارتباطی امن و با سرعت در منطقه ها روستایی این شهرستان، با اعتبار 77 میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) به بهره برداری رسید.

مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی این شهرستان گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، طرح توسعه ارتباطات روستایی (تار) به وسیله فیبر نوری را در راستای ارتقای کیفیت ارتباطات مخابراتی و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در منطقه ها روستایی و کم برخوردار کشور در دستور کار دارد.

او اظهار کرد: با افتتاح پروژه فیبر روستایی تار در شهرستان سپیدان به طول 65 کیلومتر، 11 روستا با جمعیت بیش از 3000 نفر و بعلاوه 5 سایت همراه اول و 3 مرکز تلفن ثابت که در جهت اجرای طرح قرار دارند تحت پوشش زیرساخت پایدار و پرظرفیت این شبکه قرار گرفته و علاوه بر اینکه امکان ارائه خدمات اینترنت و دیتا با پهنای باند بالاتر و کیفیت مطلوب به وسیله افزایش ظرفیت مراکز مخابراتی برای ساکنین روستا های تحت پوشش مهیا شده است، زیرساخت های لازم برای توسعه ارتباطات و افزایش ظرفیت ها در آینده به صورت نامحدود نیز در این منطقه فراهم شده است.

سهرابی اضافه کرد: با ارتقای سایت تلفن همراه روستای کمهر به اینترنت پرسرعت نسل چهارم هم دسترسی بیش از 1700 نفر از ساکنان این منطقه ها به شبکه ملی اطلاعات فراهم شده است.

او در انتها با بیان اینکه برای اجرای این پروژه ها 77 میلیارد ریال از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) اعتبار هزینه شده است از دستگاه هایی که در اجرای این پروژه ها همکاری داشتند از جمله ادارات منابع طبیعی، راهداری، راه و شهرسازی، فرمانداری شهرستان، بخشداری و دهیاری این منطقه ها و بعلاوه کوشش و زحمات همکاران مخابرات استان و شرکت ارتباطات سیار برای افتتاح این پروژه ها تشکر کرد.

لازم به ذکر است کارفرمای پروژه فیبر روستایی تار، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجری پروژه شرکت مخابرات ایران است که در استان مسئولیت پیگیری، نظارت و تحویل و تحول با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و پیمانکار پروژه مخابرات منطقه فارس است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آذر 1400 بروزرسانی: 10 آذر 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1820

به "افتتاح پروژه های ارتباطی شهرستان سپیدان با اعتبار 77 میلیارد ریال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح پروژه های ارتباطی شهرستان سپیدان با اعتبار 77 میلیارد ریال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید