بازداشت حدود 40 نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با کودتای 2016

به گزارش سبزا، نیروهای امنیتی ترکیه نزدیک به 40 نفر را به اتهام ارتباط با عاملان کودتای نافرجام سه سال پیش بازداشت کردند.

بازداشت حدود 40 نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با کودتای 2016

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه اقدامات سرکوبگرانه دولت ترکیه علیه مخالفان و پاکسازی این کشور از اعضای گروه وابسته به فتح الله گولن واعظ و اپوزیسیون آمریکانشین، 39 نفر بازداشت شدند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی پلیس ترکیه امروز (آدینه) برای 53 نفر از مظنونان به همکاری با سازمان گولن و دست داشتن در کودتای نافرجام 15 جولای 2016 حکم بازداشت صادر کرد که نیروهای امنیتی تا کنون سی ونه نفر از آنها را بازداشت کردند.

این افراد همچنین به استفاده از نرم افزار بای لاک - برنامه مورد استفاده عوامل گولن در شب کودتا - متهم شده اند. مقامات ترکیه می گویند عوامل کودتای سال قبل پس از آنکه گروه های ارتباطی آنها در شبکه اجتماعی واتس آپ لو رفته بود، از نرم افزار بای لاک برای هماهنگی استفاده کردند.

آنکارا سازمان گولن را - که اعضای آن به صورت مویرگی در بیشتر نهادها و سازمان های دولتی ترکیه نفوذ نموده بودند - تروریستی و عامل کودتای نافرجام 15 جولای 2016 می داند و از آمریکا خواسته که او را به ترکیه بازگرداند.

در جریان این کودتا که توسط تعداد زیادی از نظامیان ترکیه و با توسل به ادوات ارتش مانند تانک، جنگنده و بالگرد انجام شد، حدود 250 نفر کشته و بیش از دو هزار نفر زخمی شدند.

دولت ترکیه از زمان وقوع کودتای نافرجام تا کنون، ضمن اعمال حالت فوق العاده در ترکیه (که یک سال پیش منقضی شد) بیش از 70 هزار نفر را بازداشت و حدود 170 هزار نفر را از مشاغل دولتی اخراج نموده است. این بازداشت ها و اخراج ها هنوز هم ادامه دارد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 515

به "بازداشت حدود 40 نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با کودتای 2016" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت حدود 40 نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با کودتای 2016"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید