برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و پایتخت کتاب ایران با رویکرد مجازی در سال 99

به گزارش سبزا، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراهیم حیدری درباره برگزاری نخستین جلسۀ شورای برنامه ریزی رویدادهای ترویج کتابخوانی گفت: هفتمین دوره جشنوارۀ روستاها و عشایر دوستدار کتاب همانند سال های گذشته با تاکید بر رویکرد حوزۀ مجازی برگزار می شود.

برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و پایتخت کتاب ایران با رویکرد مجازی در سال 99

وی ادامه داد: فراخوان این برنامه در حال بازنگری است و در اول مهرماه اعلام سراسری خواهد شد و مراسم اختتامیه آن نیز طبق جدول زمان بندی اسفندماه برگزار و برگزیدگان معرفی خواهند شد.

حیدری، همچنین از تمدید دوره پایتختی کتاب شیراز خبر داد و گفت: با توجه به بررسی های انجام شده توسط دبیرخانه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، گزارش های دریافتی و درخواست مسئولین فرهنگی شهر شیراز مبنی بر تمدید دوره پایتختی کتاب شیراز به دلیل شرایط به وجود آمده بر اثر ویروس کووید 19، همین طور بحث و بررسی در جلسه شورای برنامه ریزی و موافقت معاون محترم امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر شد پایتختی شهر شیراز تا آخر شهریور 1400 تمدید شود.

دبیر ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، ادامه داد: در این مدت شیراز ضمن توجه به برنامه های زیرساختی ارائه شده برای پایتختی کتاب، بخش عمده ای از فعالیت های ترویجی خود را به صورت مجازی برگزار خواهد کرد و گزارش سه ماهه از میزان پیشرفت برنامه ها را به اعضای شورا و دبیرخانه اعلام خواهد کرد. اعضای شورا نیز بازدیدی از این شهر برای میزان پیشرفت برنامه ها انجام خواهند داد. همچنین فراخوان هفتمین دوره پایتخت کتاب ایران آذرماه اعلام و مراسم اختتامیه آن شهریورماه 1400 برگزار خواهد شد.

براساس این گزارش، این جلسه با حضور با حضور ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیل زیارتی، رئیس مرکز مطالعات شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور، محمود آموزگار، نائب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران، رضا برزگر، معاون دفتر فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، فریبرز خسروی، رئیس هیئت مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی، ابراهیم آشتیانی، مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهدی حشمتی، معاون ترویج کتاب خوانی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و سجاد جمشیدیان عضو شوار برگزار گشت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1143

به "برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و پایتخت کتاب ایران با رویکرد مجازی در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و پایتخت کتاب ایران با رویکرد مجازی در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید