تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (1)

به گزارش سبزا، خبرنگاران: به جذاب ترین بخش سفر شکم گردی مان در پایتخت رسیدیم؛ یعنی غذا های خوشمزه و رستوران های خوب ایرانی! بخش بهترین رستوران های ایرانی تهران در 3 مطلب پشت سر هم آماده شده است و ترتیب چینش آن ها ارتباطی به امتیاز این رستوران ها و بهتر و بدتر بودنشان ندارد، بلکه فقط گزارشی در جهت معرفی این رستوران های خوب است که برایتان آماده شده است.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (1)

این مطلب شامل معرفی رستوران های ایرانی ای است که بهترین خدمات و خوشمزه ترین غذا ها را اعم از انواع کباب های ایرانی، خورش ها و خوراک های خوشمزه و سایر جزئیاتِ لذیذ از ذائقه بینظیر ما ایرانی ها در اختیارتان قرار خواهد داد. با ما همراه باشید:

رستوران مسلم

از میدان 15 خرداد که به سمت سبزه میدان راه افتادید، نرسیده به سبزه میدان حتما شلوغی کوچه باریکی اینقدر توجه تان را جلب می کند که سرکی بکشید تا ببینید چه خبر است. صف طولانی که حوالی ظهر تا وسط های خیابان هم ادامه دارد. از همان ابتدای صف چند نفری راهنما پیدا می شوند که منوی غذا را دستتان بدهند و راهنمایی تان کنند که از کجا حرکت کنید.

گول صف عریض و طویلش را نخورید. فقط کافی است چند دقیقه منتظر باشید و شلوغی های بازار را تماشا کنید تا نوبتتان شود که از پله های باریک رستوران بالا بروید. پله هایی که دو طرفه هستند و با همین حجمی که آدم های گرسنه از آن بالا می فرایند، آدم های سیر و راضی از آن پایین می آیند. قدم به قدم راهنما ها ایستاده اند و کافی است که از روی فهرستی که روی دستتان است انتخاب کرده باشید که چه می خواهید بخورید، چون فرصتی برای فکر کردن در بالای پله ها ندارید.

پیشخوان اول پر است از بسته بندی های ساده سالاد، ماست، نوشیدنی و مخلفات دیگر که همه آن ها ارزش یک بار امتحان کردن را دارند. هرچند بهتر است مخلفاتتان را با توجه به غذایی که انتخاب کرده اید، بردارید. بیشتر مخلفات مانند دوغ، ماست ها و سالاد ها مخصوص خود رستوران اند و طعم های فوق العاده ای هم دارند. سینی مخلفات را دست می گیرید و کمی جلوتر نوبت سفارش دادن غذاست. یادتان باشد مسلم همان طور که از عنوانش هم پیداست اصالتا یک چلوکبابی است، پس اگر اهل کباب باشید غذا های خوبی خواهید خورد. اما اگر فرصت زیاد آمدن به این رستوران را ندارید، انتخاب های ویژه تری هم می توانید داشته باشید.

کافی است در همین فرصت کوتاهی که نوبتتان می شود تا سفارش دهید، نگاهی به میز های اطراف بیندازید تا غذا های دیگر و رنگ و لعابشان را یک بررسی کوتاه بکنید. روغن مخصوصی که چاشنی ته چین عطر و مزه آن را نسبت به دیگر ته چین هایی که تا به حال خورده اید ویژه تر می کند. این ها غذا های پرطرفدار مسلم هستند و اگر کمی دیر بجنبید ممکن است دیگر به شما نرسد.

توصیه ما این است اگر به شما رسید چند نفری با هم شریک شوید. مثلا اگر 3 نفر هستید 2 غذای مختلف بگیرید که بقیه طعم ها و مزه ها را هم از دست ندهید. بین کباب ها، شیشلیک شاندیز را هم می توانید در منو ببینید، اما حقیقت اینکه شیشلیک مسلم آنقدری که اسمش دهان را آب می اندازد، غذای دندان گیری نیست، اما کباب برگ و کوبیده کمی ویژه تر است. جوجه هم همین طور. آنقدر هم بزرگ هستند که شاید هیچ جای دیگر تهران کباب های به این بزرگی ندیده باشید.

غذا را که سفارش دادید، کسانی هستند که شما را راهنمایی می کنند تا سر جایتان بنشینید. به محض اینکه سر جایتان نشستید، یک نفر دیگر فیش غذا را از دستتان می گیرد و همین که وسایلتان را جابجا و کمی در و دیوار رستوران را بررسی کنید، غذایتان آماده است. بله! به همین سرعت. کمتر از 10 دقیقه. اصلا این از شعار های اصلی مسلم است. شعار های سه گانه ای که همه جا روی در و دیوار می توانید ببینید: سرعت، کیفیت، کمیت

غذای مسلم گران نیست. حداقل نسبت به حجم غذایی که به شما می دهد مناسب است. به خصوص اگر چند نفری بروید و غذاهایتان را با هم شریک شوید که خیلی مناسب تر می شود. در نهایت کمتر آدمی است که پایش به مسلم باز شده باشد و اولین و آخرین باری باشد که هوس غذا خوردن در این رستوران را بکند. مسلم فقط ناهار می دهد، اما زمان ناهارش هم مانند دیگر چیزهایش حسابی پر و پیمان است. جمعه ها و بیشتر روز های تعطیل هم باز است و هر وقت هوس این رستوران را کردید و فرصت رفتن تا بازار را نداشتید می توانید از غذای بیرون بر آن استفاده کنید، هرچند پیک ندارد و حتما یک نفر باید به صورت حضوری به آنجا مراجعه کند.

آدرس:

بازار، خیابان 15 خرداد، نبش سبزه میدان، کوچه حاج رحیم خان، پلاک 4

رستوران ریحون

همانطور که از نام این رستوران تعیین است، ریحون یک کباب سرای تمام عیار است که طی سال ها طبخ انواع و اقسام کباب های ایرانی لذیذ و با کیفیت به نام و آوازه ای برای خود رسیده است و به یکی از بهترین کبابی های تهران تبدیل شده است. ریحون و پنیر و نان سنگک داغ در کنار کوبیده های معرکه و لذیذ و شیشلیک هایی ترد و بینظیر و جوجه هایی خوشمزه که با بهترین و با کیفیت ترین گوشت های کشتار روز طبخ میشوند، روز خوبی را برای شما خواهد ساخت.

یکی دیگر از نکات مثبت ریحون فضای داخلی آن است که بسیار نزدیک به سبک معماری تاریخی دوران صفوی و برخی از بقاع معروف اصفهان است. خلاصه باید یکروز عزمتان را جزم کنید و راهی ریحون شوید تا آنچه میگوییم را با گوشت و پوست درک کنید!

آدرس:

جردن، بالاتر از تونل نیایش، خیابان کاج آبادی، پلاک 18

رستوران دارچین

یک رستوران ایرانی لوکس و کاردرست در حوالی محله عباس آباد و تخت طاووس. همه چیز در دارچین فراتر از سطح انتظار شما از یک رستوران ایرانی است، و همچنین قیمت ها!

پس اگر دغدغه جیب دارید هر گز وارد دارچین نشوید، ولی اگر نظر ما را بخواهید خوردن با کیفیت ترین غذای ایرانی در یک رستوران شیک ارزش یک بار امتحان و خرج کردن را دارد. محیط و فضای داخلی دارچین خیلی خوب و دل نشین است، برخورد پرسنل اش کاملاً حرفه ای است و مهم ترین و ارزشمند ترین ویژگی اش، طعم فوق العاده غذا های دارچین است.

کباب ترش، سوپ روز، گوشت فیله ماستی و از همه مهمتر باقالی پلو با ماهیچه را در اولویت انتخاب های خود در دارچین قرار دهید. در ضمنً دارچین با انواع نوشیدنی ها و آبمیوه های طبیعی و سالم اماده پذیرایی از شماست.

آدرس:

خیابان ولیعصر، بین مطهری و بهشتی، کوچه ناهید، پلاک 68، پشت هتل بزرگ تهران

رستوران شاطرعباس

یکی از رستوران های قدیمی و نوستالژیک شمال تهران که علی رغم گذشت سال ها همچنان توانسته خود را در دسته رستوران های خوبِ تهران نگه دارد. رستوران شاطر عباس واقع در چهار راه پارک وی در شمال خیابان ولیعصر نام معروف و آشنایی در میان چلوکبابی ها تهران محسوب میشود. بطوریکه تبدیل به یک نام تجاری شده و جا های زیادی و حتی در شهرستان ها رستوران هایی با این نام و البته بدون ارتباط با شاطر عباس اصلی راه اندازی شده اند.

شاطر عباس شعبه دیگری در خیابان سعدی دارد. شاطرعباس معمولاً شلوغ میباشد و روز های آخر هفته احتمالاً برای خالی شدن جا بایستی کمی صبر کنید. این رستوران به نسبت جا و موقعیت خود از قیمت مناسبی برخوردارست. کباب برگ و کباب لقمه زعفرانیِ شاطر عباس را در کمتر جایی میتوانید تجربه کنید. همچنین محلی جادویی اش را! تنها نکته غیرمثبت شاطر عباس شلوغی بیش از حذ آن است که به محض چیدن غذا ها در جلوی رویتان آن نیز فراموش میشود!

آدرس:

خیابان ولیعصر، ضلع جنوبی پارک وی

آدرس شعبه سعدی:

خیابان سعدی جنوبی، نرسیده به خیابان اکباتان، نبش کوچه مژدهی، پلاک 285،

رستوران گل رضاییه

دوست داشتنی ترین کافه رستوران ایرانی ِ تهران در خیابان سی تیرِ در مرکز تهران واقع شده است و نامش گل رضائیه است. فضایی فوق العاده زیبا و دلنشین با کلکسیونی از پوستر مشاهیر ایرانی و خارجی در کنار صندلی ها و دکوراسیونِ بسیار دلنشین.

گل رضائیه هم همواره شلوغ است، ولی شکی در این نیست که ارزش صبر کردن را دارد. خلاقیتی که سر آشپز خوش اخلاق این رستوران در ایجاد ظاهری متفاوت برای غذا ها و خوراک های ایرانی به خرج داده است واقعاً ستودنی است.

کتلت های مامان پزِ فوق العاده در کنار خورشت قیمه ای بسیار لذیذ. تزئین غذا ها هم به قدری خوب است که آدم دلش نمی اید به آن ها دست بزند! خلاصه گل رضائیه یک مکان عالی برای یک ناهار دونفره و لذت بخش است و حضور در این رستوران فقط مستلزم صبر و بردباری شماست.

آدرس:

خیابان جمهوری، خیابان سی تیر، بالاتر از موزهٔ آبگینه پ 172

رستوران دل کوک

کمتر رستورانی در سرتاسر تهران پیدا می شود که هم از لحاظ خدمات رستورانی، هم دسترسی محلی و هم کیفیت غذا در سطح بسیار خوبی قرار گرفته باشد. دل کوک یکی از این رستوران هاست. از میدان قدس که به سمت نیاوران برویم، اوایل دزاشیب دل کوک با درب ورودی شیک خود نظرتان را جلب خواهد کرد. تنوع غذایی قابل توجه منوی دل کوک با غذا های ایرانی، شمالی و محلی، شما را با هر ذائقه ای که دارید راضی خواهد کرد. استفاده از مواد اولیه تازه و باکیفیت رمز اصلی طعم خوب غذا های دل کوک است. گوشت کشتار و صید روز و برنج باکیفیت ایرانی جان مایه اصلی غذا های دل کوک است.

دل کوک از معدود رستوران های تهران است که از گوشت لذیذ خروس برای طبخ غذاهایش استفاده می کند. پیش غذا های لذیذ شمالی، نان داغ تنوری، ماهی صید روز، گوشت مرغابی و دوغ آیران ترکی، ماست های طعم دار بی نظیر چند نمونه از خوراکی های پرشمار منوی بلندبالای دل کوک است. فضای تلفیقی مدرن با المان های سنتی ایرانی و سرو غذا در ظروف مسی می تواند شب خوبی را برای شما در دل کوک رقم بزند. فضای مناسب برای جای پارک در منطقه پرازدحام نیاوران یکی دیگر از ویژگی های مثبت دل کوک است.

دل کوک به دلیل سالن بزرگی که دارد بهترین گزینه برای میهمانی ها و مراسم های محبت آمیز و فامیلی شماست.

آدرس:

میدان قدس، خیابان باهنر، ابتدای دزاشیب

ادامه دارد...

منبع: برترین ها
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 643

به "تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (1)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (1)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید