جزییات نون. خ3 از زبان سعید آقاخانی

به گزارش سبزا، کارگردان سریال تلویزیونی نون. خ همزمان با تصویربرداری فصل سوم این مجموعه به ارائه توضیحاتی درباره تأثیر شرایط کرونا بر داستان و فرآیند فراوری سریال پرداخت.

جزییات نون. خ3 از زبان سعید آقاخانی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، سعید آقاخانی کارگردان سریال تلویزیونی نون. خ امروز دوشنبه 29 دی ماه در جمع خبرنگاران و در حاشیه تصویربرداری فصل سوم این سریال درباره فرآیند فراوری آن گفت: فصل جدید نون. خ در ادامه فصل های قبلی و همان قصه است. کاراکتر های جدیدی اضافه و چند کاراکتر حذف شده اند، ولی همان فرایند ادامه و همان قصه بومی هم جریان دارد.

وی با اشاره به قصه و طنازی در این فصل ادامه داد: این بار روی بعضی دیگر از ظرفیت های قصه مثل گیاهان دارویی تمرکز کردیم. هدف ما این است که مردم لذت ببرند و روز مرگ ما این است که مردم نخندند.

آقاخانی درباره لوکیشن های این سریال بیان نمود: کردستان و کرمانشاه را داریم و در آن لوکیشن ها هم تصویربرداری می کنیم. سال جاری تصاویری از مهاباد و آذربایجان غربی هم داریم.

اولین سریالی که بازیگران ماسک دارند

وی درباره پرداختن به کرونا در قصه اظهار کرد: ما اولین کاری هستیم که با ماسک بازی می کنیم و یک کاراکتر کرونایی هم در کار داریم. تمام کوششمان هم این است که سریال جذاب تر باشد.

کارگردان نون. خ درباره نوروزی بودن سریال و فضای مفرح این کار در این ایام در پاسخ به خبرنگار مهر گفت: همانطور که گفتم تمام کوشش ما همین است که مردم شاد شوند و کوشش سازندگان همه کار های کمدی این است که مردم با لحظات کمدی، کاراکتر های شیرین و موقعیت های درست جذب کار شوند. ما هم امیدواریم که مردم از حضور ما در خانه هایشان بیشتر لذت ببرند.

اکبر عبدی در سریال نیست

وی درباره نبود اکبر عبدی در این سریال نیز گفت: قرار بود او حضور داشته باشد، ولی متاسفانه مشکلاتی پیش آمد که خودش دوست نداشت در کار باشد.

آقاخانی درباره شوخی های این سریال از جمله پیش بینی انتخابات آمریکا و جشنواره فجر بیان نمود: ما پیش بینی نکردیم برداشت از کار ما اینگونه بود و از این دست شوخی ها هم داریم. البته شوخی هایی سال گذشته داشتیم که خیلی ها دلخور شدند و خیلی باید با احتیاط پیش رویم، چون درباره هر چیزی حرف بزنیم به یکی برمی خورد و الان هم همه آشنا دارند می توانند جلوی کار را بگیرند و از هر جایی برای ما مشکل ایجاد نمایند.

واکنش ها نسبت به شوخی ها

وی اضافه نمود: شوخی های زیادی هم البته داشتیم در فصل پیش ما شوخی ای با وزیر جوان داشتیم که برخورد ها از طرف خودشان فوق العاده بود با اینکه نگرانی داشتیم که به آن ها بربخورد درحالیکه هیچ مسئله ای پیش نیامد و دقیقاً از آنجایی که می ترسیدیم، مسئله ای پیش نیامد و برعکس از جایی که نمی ترسیدیم واکنش هایی داشتیم که خیلی وقت ها دست ما را می بندد.

کارگردان نون. خ درباره قومیت های جدید نیز گفت: آنقدر که به قوم کرد می پردازیم به قومیت جدیدی نمی پردازیم، ولی چند کاراکتر داریم که از بندر ترکمن آمده اند.

آقاخانی درباره سختی های کار بیان کرد: اینجا هوا منفی 10 درجه هم بوده است و کرونا هم خیلی شرایط را سخت نموده است از ارتباط دریافت در حین بازی که بازیگران نمی توانند با هم ارتباط داشته باشند تا دیگر موارد مشکل درست نموده است.

برای فصل چهار باید بازخورد ها را ببینیم

وی درباره فراوری این سریال و همچنین ساخت فصل جدید بیان نمود: ما اواخر کار هستیم و حدود دو هفته دیگر تصویربرداری تمام می گردد. برای فصل جدید قصه کشش دارد، ولی باید این فصل پخش گردد و ببینیم بازخورد چیست اگر خوب باشد ادامه دهیم. خود ما کاراکتر ها و فضا را دوست داریم. من کاراکتر خودم را دوست دارم و بچه ها هم همینطور هستند و گروه علاقه دارند که ادامه دهند. با این حال به بازخورد ها بستگی دارد که اگر خوب باشد گروه این امید را دارد.

این کارگردان سریال های طنز گفت: من خودم کار هایی انجام دادم که خیلی از آن ها آپارتمانی بود و برای خود ما هم فضا ها لو رفته است و به عنوان سازنده استقبال می کنیم تا از این فضای آپارتمانی و تکراری بیرون رویم. این فضاسازی جدید برای مردم خیلی جذاب است و ظرفیت زیادی دارد.

آقاخانی درباره ریسک چنین کار هایی نیز گفت: ریسک دارد و خیلی پرزحمت است. من قبلاً هم کار نموده ام، اما این کار خیلی پر زحمت بوده است. هزینه ها و درگیر های ما خیلی بیشتر از کار های دیگر است. به ظاهر یک کار کمدی انجام می گردد، اما مثل یک کار تاریخی انرژی می برد، چون لباس کردی داریم و یا هر پلان خیلی سختی دارد، اما در عین حال می دانیم این فضا های جدید مورد توجه مردم است و از دیدن این تصاویر و شوخی ها لذت می برند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1384

به "جزییات نون. خ3 از زبان سعید آقاخانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات نون. خ3 از زبان سعید آقاخانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید