حرکت به سمت ایجاد ثروت از نانوفناوری، ستاری:شرکت های نانو در سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان فروش داشتند

به گزارش سبزا، سورنا ستاری در حاشیه بازدید از نمایشگاه نانو فناوری گفت: امروزما هم در کیفیت مقالات وهم در کمیت مقالات شرایط بسیار بهتری نسبت به چندسال پیش داریم.

حرکت به سمت ایجاد ثروت از نانوفناوری، ستاری:شرکت های نانو در سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان فروش داشتند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری نانو در جمع خبرنگاران با اشاره به ارتقا جایگاه ایران در حوزه نانو گفت: از حدود 7 سال پیش تمرکز ما در حوزه نانوتکنولوژی در بحث توسعه شرکت ها و بازار آن ها بود. در این راستا با همکاری ستادنانو یک زیست بوم علمی در این حوزه شکل گرفت و از مقالات و اساتید حمایت های خوبی انجام شد. جهت گیری نو ما به سمت ایجاد ثروت از نانوفناوری حرکت می نماید و این شرکت ها در سال گذشته حدود 12 هزار میلیارد تومان فروش داشتند.

ستاری درخصوص دستاوردهای دانش بنیان ها در حوزه نانوفناوری گفت: امروز تکنولوژی نانو وارد زندگی روز مره مردم شده است.محصولات حوزه آب ، ساختمان، پزشکی ،نفت و گاز، انواع کاتالیست ها و... مواردی از کاربردهای نانو در کشور هستند که به شدت در حال توسعه است. این حرکت علاوه بر توسعه علمی کشور ، باعث شده است امروزما هم در کیفیت مقالات وهم در کمیت مقالات شرایط بسیار بهتری نسبت به چندسال پیش داشته باشیم.

ستاری ضمن تشکر از شرکت های فعال در حوزه نانو گفت: از تمام عزیزان در دولت و بخش خصوصی دعوت میکنم که از این نمایشگاه بازدید داشته باشند و محصولاتی را که قابلیت سرمایه گذاری دارند و باعث توسعه صنعتی کشور می شوند را از نزدیک ببینند. یک نمونه از این محصولات آب شیرین کن های خورشیدی است که تکنولوژی آن در جهان نمونه ندارد. توسعه تکنولوژی در حوزه آب یکی از اولویت های اصلی معاونت علمی است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1985

به "حرکت به سمت ایجاد ثروت از نانوفناوری، ستاری:شرکت های نانو در سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان فروش داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت به سمت ایجاد ثروت از نانوفناوری، ستاری:شرکت های نانو در سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان فروش داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید