نمایشگاه ایران ساخت در ونزوئلا

به گزارش سبزا، نمایشگاه ایران ساخت که به محصولات دانش بنیان و خلاق اختصاص دارد با حضور 82 شرکت ایرانی و 50 مجموعه فناور از ونزوئلا برگزار می شود.

نمایشگاه ایران ساخت در ونزوئلا

در این نمایشگاه شرکت های ایرانی در حوزه صنعت خودرو، کشاورزی، دارو، تجهیزات پزشکی و فناوری ارتباطات و اطلاعات حضور دارند و دستاورد های خود را به نمایش می گذارند.

برپایی نشست ها و جلسات رودررو میان شرکت های ایرانی و ونزوئلایی یکی دیگر از اهداف مورد نظر در این نمایشگاه است.

رئیس جمهور ونزوئلا گفت: راه اندازی خط تولید تراکتورسازی و دو خط تولید ماشین های ایرانی در ونزوئلا را داریم. ایران قدرت نوظهور علم و فناوری در جهان است و با همکاری شرکت های دانش بنیان ایرانی در جهت توسعه فناوری در حوزه های مختلف حرکت خواهیم کرد.

نماینده مرکز تحقیقات نفت ونزوئلا نیز گفت: ما برای تصفیه بهتر نفت خام نیاز شدید به کاتالیست های با ارزش بالا و تکنولوژی بالا داریم؛ ایران این تکنولوژی را دارا است و ما امیدواریم بتوانیم آن را جذب کنیم و از آن استفاده کنیم.

صدرخانلو، نماینده پارک فناوری پردیس گفت: در زمینه کاتالیست ، رباتیک ، حفاری و بحث اکتشاف و و راه حل های فناورانه برای بهبود امر استخراج ما محصولات و کاتالوگ هایی را همراه آوردیم تا بتوانیم با طرف های ونزوئلایی وارد مذاکره شویم.

در روز های برگزاری نمایشگاه محصولات دانش بنیان ایرانی در ونزوئلا 820 نشست تجاری هماهنگ شده که حوزه دارو و تجهیزات پزشکی از جمله حوزه های مورد استقبال است.

توانمندسازی نیرو های متخصص در ونزوئلا از دیگر توافقات اجرا شده از طریق دانش بنیان ها است؛ قرار است با دستور رئیس جمهور ونزوئلا به زودی با همکاری شرکت های دانش بنیان ایرانی اولین پارک علم و فناوری در این کشور تاسیس شود.

خبرنگاران علمی پزشکی فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 شهریور 1401 بروزرسانی: 29 شهریور 1401 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 2082

به "نمایشگاه ایران ساخت در ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه ایران ساخت در ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید